banner65

Üniversiteyi kazanan öğrenciler, İETT kartlarını okullarından alacak

İSTANBUL - İETT'nin geçen öğretim yılı başında başlattığı ve bu yıl da aynı şekilde devam ettirdiği çalışma sayesinde İstanbul'daki üniversiteleri kazanan öğrenciler, indirimli kartlarını kayıt esnasında alacak.

Üniversiteyi kazanan öğrenciler, İETT kartlarını okullarından alacak
  Bu yıl genişletilen uygulamayla İstanbul'da bulunan 8 devlet üniversitesinden 7'si, özel üniversitelerin de yarısından fazlasıyla anlaşma sağlayan İETT, bu üniversitelere kayıt yaptıran 60 bin öğrencinin indirimli seyahat kartını basarak okullara teslim etti.

Bağcılar Times Haber Merkezi

Öğrenciler indirimli seyahat kartlarını teslim alırken yanında bir de broşür verilecek. Böylece özellikle Anadolu'dan okumak üzere İstanbul'a yeni gelen öğrenciler, kartın kullanım alanlarını, kart dolum noktalarını, kayıp-çalıntı durumlarında ne yapılması gerektiğini de öğrenmiş olacak.

Üniversitelerle Anlaşma Sağladı

Öğrencilere kayıt esnasında kart verilmesi konusunda İETT ile anlaşan üniversiteler arasında Marmara, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, Boğaziçi, Mimar Sinan, Galatasaray ve Medeniyet Üniversitesi ile İstanbul Aydın, Beykent, İstanbul Gelişim, Yeditepe, Fatih, İstanbul Bilgi, Kültür, Bahçeşehir, Üsküdar, İstanbul Ticaret, İstanbul Kemerburgaz, Gedik, Fatih Sultan Mehmet Vakıf, İstanbul Şehir, Bezmialem Vakıf, ve Sabahattin Zaim Üniversitesi bulunuyor.


İETT'nin öğrencilerin indirimli kart taleplerini yerinde karşılamak ve işlemleri hızlandırmak amacıyla hizmete aldığı mobil araç uygulaması bu yıl da devam edecek. İki adet araç İstanbul'da bulunan üniversitelerin kampüslerini dolaşarak kart almak isteyen öğrencilerin taleplerini anında yerine getirecek.


Öğrenciler e-randevu Sistemi kullanmalı

Seyahat kartı talep eden kişilerin kuyruklarda vakit kaybetmesini önlemek, müşteri yoğunluğunu kontrol ederek hizmet kalitesini artırmak amacıyla bir süre önce e-randevu sistemine geçen İETT, aynı uygulamayı bu yıl da sürdürecek. Bireysel başvuruları en aza indirmeyi amaçlayan İETT, 01 Eylül - 31 Aralık tarihleri arasında randevusuz işlem yapılmayacağından öğretmen ve öğrencilerin müracaatlarını kurumsal ya da internet üzerinden online başvuru yoluyla yapmaları konusunda uyarıyor. Elektronikkart için e-randevular www.iett.gov.tr internet adresi üzerinden alınabiliyor.

Kullanılmaya başlandığı 2009 yılından bu yana toplu ulaşıma hız kazandıran ve İstanbulluların hayatını kolaylaştıran elektronikkartlar, kopyalama ve sahtekarlığa karşı güvenirliği, kartın kaybolması halinde bakiyenin korunarak yeni karta aktarılabilmesi, uzaktan erişim imkanı ve yüksek bellek kapasitesi ile avantajlı konumunu sürdürüyor.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11