banner56

4 Çocuklu Aile Kaldırımda Yaşıyor

Bağcılar'da kirada oturdukları evden çıkarılan Tokay çifti, çocuklarıyla kaldırımda yaşıyor.

 4 Çocuklu Aile Kaldırımda Yaşıyor
Bağcılar'da kirada oturdukları evden çıkarılan Tokay çifti, çocuklarıyla kaldırımda yaşıyor. Aile, yakınlarında bulunan karakoldaki polislerin yardımıyla ayakta durmaya çalışıyor.

İstanbul Times Haber Merkezi

Batman'dan 2 ay önce dört çocuğuyla İstanbul'a gelen Cazım ve Nurcan Tokay, 250 lira kira ile Güneşli'de bir evde yaşamaya başladı. İnşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan baba Cazım Tokay, önceki gün oturdukları evin kirasını vermeye gittiğinde neye uğradığını şaşırdı. İddiaya göre ev sahibi, Tokay'dan herhangi bir sebep göstermeksizin evini boşaltmasını istedi. Eşi, 4 çocuğu ve eşyalarıyla evden çıkan Cazım Tokay, gidecek yer bulamayınca örtülerle cadde kenarındaki kaldırıma derme çatma bir çadır kurdu. İki gündür kaldırıma kurdukları çadırda yaşadıklarını anlatan baba Tokay, yakınlarında bulunan karakoldaki polislerin yardımıyla geçindiklerini söyledi.


Evden çıkarılmadan önce inşaatlarda çalıştığını ve ailesine baktığını ifade eden baba Tokay, "Ev sahibi bilmediğim bir nedenle bizi evden çıkardı. 2 gündür sokakta yaşıyoruz. Başka çaremiz yok. Kaymakamlık ve belediyeye gittik ama bir sonuç alamadık. Sadece karakoldaki polisler bize yardım etti." diye konuştu. Yaşları 7 ile 2 arasında olan 4 çocuğuna sokakta bakmaya çalışan anne Nurcan Tokay ise, "2 gündür buradayız kimse yardım etmedi. Devlet herkese yardım ediyor, biz de devlete sığındık, yardım bekliyoruz. Çocuklarımla ortada kaldık, hava kötü olsa ne yaparız bilmiyorum." dedi.Gece olduğunda başlarına herhangi bir şey gelmemesi için uyumadığını anlatan baba Tokay, yetkililer ve yardımseverlerin desteğini beklediklerini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11