banner65

Uğur Işılak’tan ‘Akifçe’ albümü

Ünlü sanatçı Uğur Işılak, İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un 10 şiirini besteleyerek Akifçe adlı bir albüm çıkarttı. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen gala gecesinde, sanatçının yeni albümü seyirciden tam not aldı.

Uğur Işılak’tan ‘Akifçe’ albümü
İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, vefatının 77. yılında özel bir programla anıldı. Ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Safahat” adlı kitabında topladığı şiirlerinden 10 tanesini bestelediği ‘Akifçe’ adlı albümünün tanıtımı Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda yapıldı.


Program Mehmet Akif Ersoy’u anlatan bir tanıtım filmiyle başladı. Ardından sahneye çıkan öğrenciler coşkulu bir şekilde İstiklal Marşı’nın okudular. Engelliler Sarayı öğrencilerinin de sahneye çıkıp İstiklal Marşı’nı işaret diliyle okuması seyirciden yoğun alkış aldı

O Bir Gönül İnsanıydı
İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve Harun Karaca’nın da katıldığı programa ev sahipliği yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Mehmet Akif’i anlamanın ve gelecek nesillere anlatmanın bir minnet borcu olduğunu söyledi.
Mehmet Akif Ersoy, kalemiyle, gönlüyle ve kalbiyle yazan bir şair olduğunu söyleyen Başkan Lokman Çağırıcı, “O, sadece İstiklal Marşı’nın şairi değil; bir şair olmanın çok ötesinde bir mütefekkir, bir münevver ve bir gönül insanıydı.” dedi.

Albüm Tam Not Aldı

Sahne alan ünlü sanatçı Uğur Işılak, albümündeki “Zulmü Alkışlayamam”, “Çanakkale Şehitlerine”, “Rüya”, “Cehennem Olsa Gelen”, “Bana Sor Sevgili Kari”, “Donanma, Ordu Yürürken”, “Bir Zamanlar”, “İstiklal Marşı (Şiir), “Bu Vatan Batmayacaktır” ve “İstiklal Marşı (Enstrumental)” eserlerini seslendirdi. Salonu dolduran binlerce kişi şarkılara eşlik etti. Duygusal anların da yaşandığı gecede izleyiciler konser sonunda Uğur Işılak’ı ayakta alkışladılar. Sanatçı, bu tablo karşısında sevenlerine, gösterdiği ilgi karşısında teşekkür etti.
Program sonunda Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sanatçı Uğur Işılak’a çiçek vererek başarılarının devamını diledi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11