banner65

Bağcılar’da Buzlanmaya Karşı 800 Ton Tuz Stok Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan uyarıda, beklenen kar yağışının İstanbul il genelinde etkili olacağı belirtildi.

Bağcılar’da Buzlanmaya Karşı 800 Ton Tuz Stok Edildi
. Bağcılar Belediyesi’nin 92 personeli de yoğun kar yağışı halinde cadde ve sokaklarda çalışma yapacak. Toplam 800 ton tuz stoğu bulunan ilçedeki ekipler, buzlanmayla mücadele etmek için hazır bekliyor.

Bağcılar Times Haber Merkezi

Bağcılar Belediyesi muhtemel kar yağışı veya buzlanmaya karşı hazırlık çalışmalarını tamamladı. Yoğun kar yağışı uyarısı ile birlikte ekipler acil durum haline geçirildi. Bağcılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Onarım ekipleri, 08.00-16.00 saatleri, 16.00-00.00 saatleri ve 00.00-08.00 saatleri arasında olmak üzere üç vardiye olarak çalışıyorlar. İlçenin yedi bölgesinde görev yapacak olan kar küreme araçları, greyder ve tuz yüklenen iki iş makinesi hazır bekletiliyor. Ayrıca 500 adet çuvallanmış tuz da, acil durumlarda kullanılmak üzere kamu kurumlarına teslim edildi.

92 Personel Görev Yapacak

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kış ve karla mücadele çalışmaları kapsamında 92 personelin kesintisiz olarak görev yapacaklarını ifade etti. Yüzyıl, Göztepe ve Mahmutbey mahalleleri başta olmak üzere bölge genelinde, özellikle rampa ve kuzeye bakan yollarda olumsuzluklar meydana geldiğine dikkat çeken Çağırıcı, şunları söyledi:
“İstanbul geneli için kar yağışı veya buzlanma uyarısı verildikten sonra Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Onarım birimi, AKOM ile irtibatlı olarak, tüm tedbirleri aldı. Kar yağışı halinde 800 ton tuz stoğumuz bulunmaktadır. Kışla mücadele çalışmasında tüm ana arter ve ana arter niteliğindeki yollarda çalışma yapılacaktır. İlçemizdeki trafiğe kapalı sokaklarda, yaya sirkülasyonunun fazla olduğu meydan ve caddelerin kaldırımları ile cami, okul ve hastane çevrelerinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapılacaktır.”

Önceliğimiz Hayati Önem Taşıyan Yerler
Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Müdürlüğü ve AKOM tarafından bölgede kış çalışmalarında görevlendirilmiş ekiplerin (7 adet tuzlama aracı) ile sürekli koordinasyon sağlanarak kışla mücadelede en üst seviyede çalışma yapacaklarının altını çizen Çağırıcı, “Başta anaarter olmak üzere, bağlantı yolları ve anaarter niteliğinde bulunan sokaklar, bölgemizdeki dik sokaklar, kamu kuruluşları, okullar, sağlık ocakları, mahalle konakları, muhtarlıklar, üniversiteler, Devlet Hastanesi ve özel hastanelere giden yollar kontrol altına alınacak.” diye konuştu. Bu bölgelere öncelik verileceğini de kaydeden Çağırıcı, kış çalışmalarındaki önceliklerinin hayati önem taşıyan ulaşım yollarının açık tutulması olduğunu kaydetti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11