banner56

BAŞKAN ÇAĞIRICI’NIN OĞLU DÜNYA EVİNE GİRDİ

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın oğlu Sinan Çağırıcı ile Gülsüm Gökçe Koçak düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Başkan Lokman Çağırıcı’nın kıydığı nikah töreninde eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli çiftin nikah şahitleri arasında yer aldı.

BAŞKAN ÇAĞIRICI’NIN OĞLU DÜNYA EVİNE GİRDİ
 Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın oğlu Sinan Çağırıcı ile Gülsüm Gökçe Koçak dünya evine girdi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın nikahı kıydığı törende gelin ile damadın şahitliklerini eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Giresun Valisi Hasan Karahan, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci yaptı.

Nikah törenine katılan davetlileri Başkan Çağırıcı eşi Emine Çağırıcı, gelinin annesi Semray Koçak ile babası Abdullah Koçak karşıladı. Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda düzenlenen nikah töreni Kur’an tilavetiyle başladı. Ardından düzenlenen törenle Başkan Çağırıcı şahitlerin önünde oğlu Sinan Çağırıcı ile gelin Gülsüm Gökçe Koçak’ın nikahını kıydı. Çiftin şahitleri arasında yer alan eski Başbakan Davutoğlu, vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirmeleri temennisinde bulundu.

“BİRBİRİNİZİ SEVİN VE SABIRLI OLUN”

Genç çifte nasihatte de bulunan Davutoğlu, “Birbirinizi sevin, sabırlı olun ve hayırda yarışın. Bu güzel beraberliğiniz hep devam etsin.” dedi.  Kıyıklık ise çifti ömür boyu mutluluk dileğinde bulunurken, “Bu yeni nesil inşallah bizim gibi 15 Temmuzları yaşamaz.” dedi. Balkanlıoğlu da yıllar önce Bağcılar’da kaymakamlık yaptığını hatırlatarak, “Evlatlarımızın mürüvvetini gördüğümüz için çok mutluyuz.” diye konuştu. Başkan Çağırıcı’nın elinden Evlilik Cüzdanı’nı alan Bakan Canikli de her iki evladın tarafı olduklarını belirterek, onların mutluluklarını paylaşmak üzere bir araya geldiklerini söyledi. Çifte hayırlı nesiller yetiştirmeleri temennisinde bulunan Canikli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en az 3 evlat yapmaları’ tavsiyesini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Çocuk tavsiyesinde bulunmuyorum. Ancak 3 çocuğun yetmeyeceğini söyleyebilirim. Bu 4 çocuk veya 5, 6 çocuk da olabilir. İnşallah vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirirsiniz.” şeklinde konuştu. Canikli, evlilik birliğinin güçlenmesi ve yürütülmesinde kadınların daha hassas davrandığını da ifade ederek Cüzdanı gelin Gülsüm Gökçe Koçak’a verdi.  Tören sonunda İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran nikah duasını okurken, davetliler birlikte ‘amin’ dediler.

“MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYE BAŞKANLARI İLE ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI”

Nikah törenine ayrıca TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Aziz Babuşçu, Harun Karaca, Mehmet Metiner, Hasan Turan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Almanya’nın Hamm şehri Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcıları, belediye başkan yardımcıları, meclisi üyeleri ve ilçe muhtarlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.   


Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 11:10

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11