banner56

Bağcılar'da 15 Temmuz Zafer Anıtı Dikilsin

Bağcılar Kent Konseyi, 15 Temmuz darbe girişimini masaya yatırdı. Darbe girişimi başarılı olsaydı FETÖ terör örgütünün ülkeyi teslim alarak, emperyalistlerin işgaline açacaklarının vurgulandığı toplantıda 15 Temmuz Zafer Anıtı dikilmesi teklif edildi.

Bağcılar'da 15 Temmuz Zafer Anıtı Dikilsin
 Bağcılar Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’nda “15 Temmuz darbe girişimi” masaya yatırıldı.  Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bir önceki toplantıdan sonra ülkede çok şeyin değiştiğini belirtti. Emperyalizmin ülkemizi teslim almak üzere harekete geçtiğini ve üniformalı hainlerin onlara yardım ettiğini ifade eden Çağırıcı, ancak milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara çıkarak onlara engel olduğunu söyledi. Çağırıcı, “15 Temmuz’da milletimiz kendisine yakışanı yapmıştır. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi ülkelerinin işgal edilmesine kanları ve canlarını hiçe sayarak karşı durmuşlardır. Milletimiz büyük bir zafer kazanmıştır. 1960 darbesi sonrası cuntacılar tarafından asılan Menderes’e bir şey yapamamanın acısını yaşayan milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı onlara vermemiştir.” dedi. Çağırıcı, FETÖ’cü hainlerle mücadelelerinin devam edeceğin kaydetti.


“BELEDİYE VE KAYMAKAMLIK BİNALARI ONAYI ALINDI”

İlçede yapılan yatırımlara da değinen Çağırıcı, belediye ve kaymakamlık binalarının onayının alındığını ve ihale sürecinin başlayacağı müjdesini verdi. Elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışmalarının 4 mahallede sürdüğünü de kaydeden Çağırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: ” 2017 yılı bu anlamda hamle yılı olacak. 26 okul arazisini de 2 yıl içinde kamulaştırdık. Yatırımları kesmedik. Aynı anda 13 cami inşaatını devam ettirdik. Olimpik Salon’un yakınındaki 32 dönümlük araziye park inşa edeceğiz. “  Çağırıcı, ilçeye yeni Pazar yerleri ile park ve bahçeler kazandırdıklarını sözlerine ekledi.

“15 TEMMUZ’U ANLATTIK”

Söz alan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özkan Boyacı da 15 Temmuz gecesi oluşan kardeşlik ve dayanışma duygusu ile vatan sevgisini geliştirmek amacıyla okulların açıldığı ilk hafta öğrencilere şehitler ile gazilerin mücadelesini anlattıklarını, video izlettiklerini anlattı. Boyacı ayrıca, kitapçıklar dağıttıklarını belirtti.

“15 TEMMUZ ANITI DİKELİM”

Bağcılar Samsunlular Derneği Başkanı Mete Koca da düşüncelerini dile getirirken, 15 Temmuz gecesi ülkenin uçurumun kenarından döndüğünü anlattı. Koca, “Millete namlusunu doğrultan tanka selam durmadık. Bu ülke üç darbe yaşadı. 1980’de çocuktum.15 Temmuz darbe girişimine şahit olduk. Sivil toplum kuruluşları olarak ilçemizdeki Bölge Parkı’na 15 Temmuz Zafer Anıtı yapılmasını istiyoruz.” dedi. İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında milletin cansiperane mücadelesini anlatan videonun izlenmesi sırasında katılımcılar duygulandı. Toplantıya başkan yardımcıları, öğretmenler, muhtarlar, dernek ve vakıf başkanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 17:27

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11