banner56

Hidayet Türkoğlu , Paralimpik Spor Salonu’nun açılışıı yaptı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, A Milli Basketbol Takımı ve NBA Ligi’nin eski basketbolcusu Hidayet Türkoğlu, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nı ziyaret ederek, Paralimpik Spor Salonu’nun açılış kurdelesini kesti. Engelli sandalyesine oturan Türkoğlu, Bağcılarlı engelli basketçilerle paslaştı.

 Hidayet Türkoğlu  , Paralimpik Spor Salonu’nun açılışıı yaptı
 Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı dünyaca ünlü basketbolcu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu’nu ağırladı. Türkoğlu’nun Engelliler Sarayı’nı ziyareti sırasında kendisine AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ile Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı eşlik etti. Ziyaret sırasında ilk olarak 37 değişik branşta kurs verilen atölyeleri gezen Türkoğlu, buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Engelli kursiyerlere yakın ilgi gösteren Türkoğlu, bir süre sohbet etti. Türkoğlu, daha sonra Kıyıklık, Çağırıcı ile Bağcılar’ı Süper Lig’de temsil eden engelli basketbolcular ve engelli milli atletlerle ile birlikte Paralimpik Spor Salonu’nun açılışını yaptı.

“ENGELLİ SPORCULARLA PASLAŞTI”

Salondaki aletlerle ilgili bilgi alan Türkoğlu, tekerlekli sandalyeye oturarak Bağcılar Belediyesi Engelli Basketbol Takımı oyuncularıyla paslaştı. Yine basın mensuplarının sorularını cevaplayan Türkoğlu, Engelliler Sarayı’nın hizmete açılmasındaki katkılarından dolayı Kıyıklık ve Çağırıcı’ya teşekkür etti. Örnek alınacak bir tesis ile karşılaştığını anlatan Türkoğlu, “Engelli insanlarımız burada fiziksel imkanlar buluyorlar. Burada birlikte kurs görerek ve spor yaparak güzel zaman geçiriyorlar. Ülkemizde çok sayıda Paralimpik ve engelli bulunuyor. Onların yaşam kalitesini arttırmak gerekiyor. Böyle tesisler bu amaca hizmet ediyor. Bu tesisi görmekten dolayı çok mutlu oldum. Böyle tesislerin Türkiye’nin her yerinde yapılması gerekiyor.” şeklinde konuştu. Süper Lig’de mücadele veren Bağcılar Belediyesi Engelliler Basketbol Takımı oyuncularıyla da yakından ilgilenen Türkoğlu, tekerlekli sandalyeye oturarak basketbolcularla paslaştı. Türkoğlu, A Milli Futbol Takımı kadrosuna çağrılmayan milli futbolcu Arda Turan ile ilgili bir soru yöneltilince de, Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim’in büyüğü ve Arda Turan’ın da sevdiği bir kardeşi olduğunu ifade etti. Türkoğlu, “Milli formanın önüne kimse geçemez, şahıslar geçemez. Gelişmeleri bekleyip göreceğiz. “ dedi.

“TÜRKOĞLU İNSANLARIMIZIN ÖNÜNÜ AÇTI”

AK Parti İstanbul Milletvekili Kıyıklık da konuşmasında Engeliler Sarayı’nın örnek bir tesis olduğunun altını çizdi. Böyle tesislerin ülkemizin her ilinde inşa edilmesi gerektiğini vurgulayan Kıyıklık, “Böyle tesisler insanlarımıza moral kaynağı oluyor. İnsanlarımız gayretli ve yetenekli onlara önderlik yapacak isimler gerekli. Hidayet Türkoğlu da o isimlerden birisi. İnsanlarımızın önünü açtı.” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİ ULUSLAR ARASI ALANDA TEMSİL ETTİ”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise dünyada tanınan bir basketbolcu olan Hidayet Türkoğlu’nun tüm gençlere örnek olduğunu söyledi. Türkoğlu’nu ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Çağırıcı, “O, ismiyle ve sporculuk kariyeriyle ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etti. Kendisinden hizmetlerimizde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak da istifade etmek istiyoruz” dedi. Çağırıcı, Engelliler Sarayı’nın kendileri içini dua kaynağı olduğunun da altını çizerek, “Engelli basketbolcularımız Süper Lig’e çıktı. Engelli milli atletlerimiz RİO Olimpiyatlarında ülkemizi temsil ettiler. Burada engelli kardeşlerimiz hem rehabilite oluyor hem meslek öğreniyor.” dedi.

Paralimpik Spor Salonu’nun içerisinde vücut geliştirme, koşu bandı, kas geliştirme ve diğer birçok jimnastik spor aletleri engelli kursiyerler ile yakınlarına hizmet veriyor. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 12:35

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11