banner56

Enderunlu Öğretmenler Bilim Şenliği’nde Projelerini Tanıttı

Gaziantep’te düzenlenen “Bilim Benim Süper Gücüm” temalı Bilim Şenliğine katılan Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğretmenleri atölye çalışmalarını sergiledi.

Enderunlu Öğretmenler Bilim Şenliği’nde Projelerini Tanıttı
 Enderunlu üç öğretmen, “STEM”, “Refleks Ölçer” ve “Hayalimdeki Makine“ isimli projelerini ziyaretçilere uygulamalı olarak anlattı.
 
2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı kapsamında Gaziantep’te düzenlenen “Bilim Benim Süper Gücüm” temalı Bilim Şenliği’ne Bağcılar Belediyesi Yetenekli Çocuklar Merkezi eğitmenleri de katıldı. 3 gün süren şenlikte; 4 ana kategoride robotik kodlama, mühendislik, dene-yap ve sanat atölyesiyle 50 çadırda etkinlikler gerçekleştirildi.
Etkinlikte yer alan Enderunlu üç öğretmen, “STEM”, “Refleks Ölçer” ve “Hayalimdeki Makine“ isimli atölye çalışmalarının tanıtımını yaptı. Standı ziyaret eden öğrencilere projeler uygulamalı olarak anlatıldı. Bilimsel nitelikli çalışmalar katılan ziyaretçiler bu sayede hem hayal güçlerini kullanarak üretmeyi, dizayn edip tasarlamayı hem de hayatın her alanında zihin becerilerini geliştirmeyi ve anlık problemlerle nasıl başa çıkılacağını öğrendi.
Atölye çalışmaları çok beğenildi
Öğrencilerin el becerilerini ve zihin koordinasyonu gelişimine katkı sağlayan atölye çalışmalar katılımcılar tarafından çok beğenildi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da geleceğin bilim insanı adayı olan öğrenciler için düzenlenen bu şenlikte yer alan başta Enderunlu öğretmenler olmak üzere bütün eğitmenlere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 10:15

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11