banner65

Köpek Balıkları Kanser Hastalarına Umut Oldu

Balıkçı Kenan Balcı, Marmara'da yakalanan 1 ton ağırlığında ve 5 metre uzunluğundaki iki köpekbalığını kanser hastalarına ücretsiz dağıttı.

Köpek Balıkları Kanser Hastalarına Umut Oldu
Balıkçı Kenan Balcı, Marmara’da yakalanan 1 ton ağırlığında ve 5 metre uzunluğundaki iki köpekbalığını kanser hastalarına ücretsiz dağıttı. Şifa umuduyla dağıtılan köpekbalıkları, kanser hastalarının umudu oldu.Geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde 1 ton ağırlığında ve 5 metre uzunluğunda iki köpek balığı yakalanmıştı.
Bağcılar Times Haber Merkezi

Balıkçı Kenan tarafından Beylikdüzü Balıkçı Kenan Tesisi'nde iki gün sergilenen köpek balıkları, tesiste parçalanarak kanser hastalarına dağıtıldı. Kanseri tedavi ettiği düşünülen balıkların derisi yüzüldükten sonra parçalara ayrıldı. Daha sonra Balıkçı Kenan, köpekbalıklarının nasıl pişirileceğini uygulamalı olarak anlattı. Yüzlerce hasta ve hasta yakınlarının bulunduğu tesiste köpekbalıkları, isim sırasına göre poşetlenerek 1,5 kilo şeklinde ücretsiz olarak dağıtıldı.

2 Tane Daha Köpekbalığı Yakaladık
Hastalara şifa umudu ile dağıtılan balıkların arttığını söyleyen Balıkçı Kenan Tesisleri'nin sahibi Kenan Balcı, “Hastalarımızın şansına bugün 2 tane daha köpekbalığı yakaladık. O kadar yoğun talep oldu ki yetiştiremeyeceğiz diye korkmuştuk ama onların şansına Marmara’da yakaladığımız 2 tene daha köpekbalığı geliyor. Bunlar kadar büyük olmasa da buradaki hastalarımız için yeterli olacaktır” diye konuştu. “Talep çok fazla oldu” diyen Kenan Balcı, “ Türkiye’nin dört bir tarafından köpekbalığı almak için geldiler. Aynı zamanda Van’dan, Kars’tan arayanlar oldu. Onlara da yetiştirebilirsek buzdolabında muhafaza edip onlara da geldiklerinde isim olarak ileteceğiz” şeklinde konuştu. 

Kanser Hastaları Şifa Aradı
Mide kanseri olan akrabası için sıraya girdiğini söyleyen Aytekin Demiroğlu, “Dün akşam isimlerimizi yazdırdık. Ankara’dan akrabalarımızda sipariş verdi. Onun için de sıraya girdim. 1 buçuk kilo dağıtacaklarmış. Bilmiyorum bir buçuk kilo hastamıza yeter mi ama sona yaklaştıkça yaşamak istiyor insan. Onun heyecanı var” dedi.
Dün isimlerini yazdırmak için Bağcılar’dan Beylikdüzü’ne geldiğini söyleyen bir hasta yakını da, “Hastamız ilk kez köpek balığı yiyecek. Haberlerde dinledik ve geldik. İnşallah hastamıza şifa olur. Ücretsiz de dağıtılıyor bu çok güzel bir şey” diye konuştu.Omurilik hastası olan Fevziye Kıray ise kardeşi ve kardeşinin hanımı için geldiğini ifade ederek köpekbalığı etinin umut olmasını diledi.Köpekbalığının kafası, derisi ve omurgası ise Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi'nde sergilenecek.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11