banner56

Bağcıları gurur oldular

Bağcılarlı atletler Vodafone İstanbul Maratonu’nda ilk 3’ü paylaştı

Bağcıları gurur oldular
Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm Takımı sporcuları büyük bir başarıya daha imza attılar. Boğaziçi Köprüsü’nde başlayan 37. Vodafone Kıtalararası İstanbul Maratonu’nda yarışan milli sporcular erkekler ve kadınlar 

kategorisinde ilk 3’ü paylaşarak Bağcılarlılara yeni bir gurur daha yaşattı.

Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı sporcuları 37. Vodafone Kıtalararası 

İstanbul Maratonu’nda erkekler ve kadınlar kategorisinde ilk 3’ü paylaşarak Bağcılarlıları sevince boğdular. Geçtiğimiz yıl da Maraton’da başarıya imza atan atletler bu yılda Bağcılar’ı en iyi şekilde temsil ettiler. Yurt içinde ve yurt dışında katıldıkları maratonlardan ve diğer yarışlardan madalyalarla dönen Bağcılar Belediyesi Atletizm Takımı oyuncuları Vodafone İstanbul Maratonu’nda da madalyalar kazandılar. Tarihte kıtalar arası koşulan ilk yarış olma özelliğine sahip olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda engelli erkekler kategorisinde Birol Kamar ipi 1’inci göğüslerken, Ömer Cantay 2’inci, Semih Görkem ise 3’üncülüğü kazandı. 

Yine kadınlar kategorisinde yarışan Bağcılarlı milli kadın atletler Zübeyde Süpürgeci kıyasıya geçen yarışta 1’inciliği kazanırken, Hamide Kurt ise ipi 2’inci göğüsleyerek büyük başarıya imza attılar. 

“ONLARLA GURUR DUYUYORUZ”

Bağcılarlı engelli sporcuların büyük bir gurur daha yaşadıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, spora ve sporcuya verilen emeklerin karşılıksız kalmadığını anlattı. Özellikle engelli sporcuların yurt içinde ve yurt dışında katıldıkları yarışlardan madalyalarla döndüklerinin altını çizen Çağırıcı, duygularını şöyle dile getirdi: 

“Hamide Kurt kızımız Katar’daki Bedensel Engelliler Dünya Şampiyonası’ndan 2’inciliği kazanarak göğsümüzü kabartmıştı. Zübeyde Süpürgeci kızımızda 4’üncü gelerek büyük bir başarıya imza atmıştı. Engellilerimiz kendilerine imkanlar sunulduğunda neler yapacaklarını ispat ediyorlar. Onlara desteğimiz devam edecek.” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 11:05

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11