banner56

‘’3B’ye bağlanan 100 bininci üyeye sürpriz’’

Bağcılar Belediyesi ilçenin 94 noktasında ücretsiz olarak hizmete sunduğu Güvenli İnternet Projesi (3B)’nin 100 bininci üyesine Tablet hediye etti.

‘’3B’ye bağlanan 100 bininci üyeye sürpriz’’
Bağcılar’da üç yıla yakın bir süredir hizmette bulunan Bağcılar Belediyesi Güvenli İnternet Projesi (3B)’nin üye sayısı ile kullanıcıları her geçen gün artıyor. 
Bağcılar Belediyesi tarafından bilgi ve teknolojiye ulaşma imkanlarının ve kullanma kapasitesinin arttırılması, akıllı şehirler konseptine uygun olarak kalkınmasını sağlamak amacıyla hizmete sunulan 3B’nin 100 bininci üyesi Bağcılar Özel Saran Eller Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Edanur Atalay oldu.  Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 100 bininci üye olan Edanur Atalay’ı tablet ile ödüllendirdi.
“94 NOKTADA İNTERNET HİZMET İ SUNUYORUZ”
Halka açık, güvenli ve ücretsiz internet hizmeti olan 3B’nin önemine dikkat çeken Başkan Çağırıcı, “Bilgi toplumu adaptasyonu, bilgiye erişimde eşitlik ve ülkemizin e-Dönüşüm Projesi’ne yerel düzeyde katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. Bağcılar Belediyesi olarak bilgi ve teknolojiye ulaşma imkanlarının ve kullanma kapasitesinin arttırılmasını amaçladıklarının da altını çizen Çağırıcı, “Akıllı şehirler konseptine uygun projemiz kapsamında ilçemizin 94 noktasında kablosuz internet hizmeti sunuyoruz. Aylık ortalama 3 bin ile 3500 yeni üyemiz sisteme katılıyor. Anlık olarak ise ortalama 500 kişinin faydalandığı 3B hizmetimiz şu ana kadar 5 milyon kez kullanıldı.” diye konuştu.  İlçedeki 80 okula güvenli ve bilinçli internet kullanımı amacıyla hizmet verdiklerini hatırlatan Çağırıcı, 7.402 kişinin yararlandığını söyledi.
“ARKADAŞLARIM ‘ŞAKADIR’ DEDİ”
100 bininci üye olarak ödül kazandığına ilk başta inanamadığını belirten Edanur Atalay duygularını şöyle dile getirdi: “Ben ve arkadaşlarım önce inanmadık. Bana, ‘birisi şaka yapıyor’ dediler. Ancak, doğru olduğunu öğrenince çok mutlu oldum. Bizim güvenli ve ücretsiz internet hizmetinden yararlanmamızı sağlayan Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı’ya ayrıca teşekkür ediyorum. “  

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 12:34

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11