banner56

Herkes İçin Kütüphane

Herkes İçin Kütüphane Projesi'nin 2. Değerlendirme Toplantısı belediyelerin kütüphane sorumlularının katılımıyla Antalya'da gerçekleştirildi. Eğitimlerin önemine de dikkat çekilen toplantıda, yenilikçi hizmetler, halkla ilişkiler, iletişim ve tanıtımlarla ilgili çalışmalar anlatıldı.

Herkes İçin Kütüphane
 Herkes İçin Kütüphane Projesi'nin 2. Değerlendirme Toplantısı yerel yönetimlere ait kütüphanelerde görev yapan kütüphane sorumlularının katılımıyla Antalya'da gerçekleştirildi.


BAŞARILI BELEDİYELER ADINA SUNUMLAR YAPILDI

Toplantıda, Proje kapsamında başarılı olan belediyeler adına sunumlarda bulunuldu. Herkes İçin Kütüphane Projesine üye olan Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi sorumlusu Zeynep Gedikoğlu kütüphanenin özgün çalışmaları, proje kapsamında uygulanan yenilikçi hizmetler ile verilen eğitimler konusunda bilgi verdi. Yapılan değerlendirmelerde de Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesinde uygulanan hizmetler, halkla ilişkiler, iletişim, tanıtım çalışmalarının başarılı bulunduğu ifade edildi. 

BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNULDU 

Gerçekleştirilen sunumlarda eğitim, tanıtım, bilgi ve iletişim teknolojileri, gibi proje kapsamında yapılanlar, sorunlar ve beklentilerle ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu. Program, etki değerlendirme çalışma grubunun değerlendirmesi, Koha Otomasyon Sistemi, online Türkçe kitaplar ve dil eğitimleri konularında yaptıkları sunumlarla sona erdi. Herkes İçin Kütüphane Proje ekibi tarafından projeye katılan tüm kurumların çalışmaları ayrıntılı olarak değerlendirilerek raporlama yapıldı. 

Program sonunda 'Herkes İçin Kütüphane Proje'nin 2018 Temmuz ayına kadar Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezinin koordinatörlüğünde bu tarihten sonra da Türk Kütüphaneciler Derneğinin koordinatörlüğünde yürütüleceği ifade edildi.


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 11:14

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11