banner56

Bağcılar’daki asansörlerin artık kimliği var

Akıllı belediyecilik uygulamalarına bir yenisi daha eklenen Bağcılar’da, hizmete sunulan proje ile asansörler akıllandırılıyor. Yaklaşık 5000 asansörün kullanımda olduğu ilçede tüm asansörlere asansör hakkında detaylı bilgi sahibi olmaya imkan sağlayan, karekod ve sorgulama adresi bulunan asansör bilgi etiketi takılıyor.

Bağcılar’daki asansörlerin artık kimliği var
 Bağcılar’da, kullanımda olan 5000 asansörde karekod ve sorgulama adresi bulunan asansör bilgi etiketi uygulamasına geçildi.

Asansör üzerine iliştirilen bilgi etiketindeki karekodu akıllı cihazından (tablet, telefon) okutan her asansör kullanıcısı; kullanmakta olduğu asansörün hangi tarihlerde kontrol edildiğini, kontrol sonuçlarını; asansörün hafif kusurlu, kusurlu, güvensiz veya güvenli olup olmadığını; bir sonraki kontrol tarihini, asansörün kimler tarafından bakım ve kontrollerinin gerçekleştiğini sorgulayabiliyor. Ayrıca istediği takdirde asansörün tüm teknik bilgilerine ve kontrol sonuçlarının teknik detaylarına ulaşabiliyor. Akıllı cihazlarla yapılan sorgulama sonrasında; kat malikleri, asansörü kullanan diğer kullanıcılar, kullanmakta oldukları asansörün durumunu öğrenerek yıllık kontrol zamanını takip edebiliyor. Yıllık kontrol sonucuna göre de asansörlerine yapmaları gereken bakım ve onarımların takibini yaparak önlemlerini alabiliyorlar.

“MODEL UYGULAMALAR İMZA ATIYORUZ”

Hizmette verilerin en iyi şekilde kullanılabilmesi için bilgi toplumuna geçmenin önemine dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sürdürülebilir büyüme ve rekabetin bilişim teknolojileriyle donatılmış akıllı kentlerde mümkün olabildiğini belirtti. Çağırıcı, “Bağcılar Belediyesi olarak, teknolojik dönüşümün farkındayız. Bu sebeple hizmet sunumumuzu bu sürece adapte etmekle birlikte ülke çapında model uygulamalara da imza atıyoruz” dedi. Akıllı belediyecilik uygulamalarına bir yenisini daha eklediklerini de ifade eden Çağırıcı, “Bağcılar’da hizmete sunulan Asansör kimliği projesi ile asansörleri akıllandırıyoruz” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİN CAN GÜVENLİĞİ HERŞEYDEN ÖNEMLİ”

İlçede yaşayanların sağlığı ve can güvenliğinin çok önemli olduğunu da ifade eden Çağırıcı, “Hemşehrilerimin kullandığı asansörlerimizin güvenli şekilde çalışmasını sağlamak üzere ayda bir kez bakımını ve yılda bir kez de periyodik kontrolünü yapıyoruz. Böylece, karşılaşılabilecek muhtemel olumsuzlukların ve kazaların da önüne geçilecektir.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 12:58

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11