banner56

Engelile için EKPSS kursu açıldı

Engellilere yönelik önemli hizmetlerin sunulduğu Bağcılar’da, yeni bir proje daha hayata geçirildi. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanan engellilere yönelik kurs düzenleniyor. Toplam 10 sınıftaki kurslara 200 kursiyer katılıyor.

Engelile için EKPSS kursu açıldı
Bağcılar’daki engelliler, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen kurslarla hazırlanıyor. Bağcılar Belediyesi ile Bağcılar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) Hazırlık Kursu 16 Nisan 2016 tarihine kadar sürecek.

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen kursa katılan 200 engelli kursiyer, değişik branşlarda ders alıyor. Kursta, görme engelli, işitme engelli, 2 zihinsel engelli, 4 bedensel engelli, ön lisans bedensel engelli, 1 de lisans bedensel engelli olmak üzere toplam 10 sınıfta ders veriliyor. Uzman hocalar eşliğinde Türkçe, Matematik, Tarih (Kültür ve Medeniyetler-temel Yurttaşlık-Türkiye ve Dünya ile ilgili Güncel Konular), Vatandaşlık, Güncel Konular, Atatürk İlkeleri ve Türkiye Coğrafyası dersleri veriliyor. Kursiyerlerin kaynak kitapları da yine Bağcılar Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor. Kursun yanı sıra kursiyerlere EKPSS ile ilgili danışmanlık hizmeti de sunuluyor.
16 Ocak 2016 tarihinde başlayan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlık kursu 16 Nisan’a kadar devam edecek.

“İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Engelliler Sarayı’nda 35 branşta kurs verdiklerini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, engellilerin meslek öğrenmesi ve yeteneklerini ortaya koyması amacıyla hizmet verdiklerini belirtti. Çağırıcı, bu kapsamda yaptıkları faaliyetleri şöyle anlattı: “İşbirliği yaptığımız İŞKUR ile her hafta Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi ile Engeliler Sarayı’nda toplantılar düzenliyoruz. Firma yetkililerini kursiyerlerle buluşturuyoruz. İşverenlerin engelli kursiyerlerle uyumu konusunda da rehberlik yapıyoruz. Kariyer Merkezimizde engellilerimizle birlikte firma ziyaretleri düzenliyoruz. Buralardaki başvuruları değerlendirip engellilerimizi firmalara yönlendiriyoruz.”  

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 10:04

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11