banner56

Bağcılarlı Engelliler Başbakan Yıldırım’ı Ziyaret Etti

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Etkinlik sırasında Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyeri Senem Ünal ile yazar Talha Yıldız, kitaplarını imzalayarak Başbakan Yıldırım’a sunarken, Ferhat Tartar da, Başbakan’ın portresini çizdiği çalışmasını hediye etti. Ünal, okuduğu ‘Karınca’ şiiriyle Başbakan Yıldırım’ı duygulandırdı

Bağcılarlı Engelliler Başbakan Yıldırım’ı Ziyaret Etti
 Başbakan Yıldırım, etkinlik sırasında yaptığı konuşmada dünyada 3 Aralık'ın Engelliler Günü olarak kutlandığını belirtti. Yıldırım, konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla otizmle ilgili bir etkinlik yaptıklarını ve Otizm Eylem Planı'nı kamuoyuna açıkladıklarını belirtti.

“KİMSE, BEN ENGELLİ DEĞİLİM, DİYE BÖBÜRLENMESİN”

AK Parti'nin, kurulduğu günden bu yana "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesine uygun olarak başlatılan Engelli Koordinasyon Merkezi'nin (EKM) etkinliğinde buluştuklarını ifade eden Yıldırım, engellilerle bir arada olduklarını belirtti. Yıldırım, şöyle konuştu:"Engelli engelsiz, biz birlikte Türkiye'yiz. Engel aslında zihinlerde. Zihinlerdeki engeli ortadan kaldırırsak, diğer engellerin önemi kalmaz. Hiç kimse bugün 'Ben engelli değilim' diye böbürlenmesin. Buradan çıktığında Allah göstermesin bir kazayla engelli hale gelebiliriz. Onun için herkesin karşılaşabileceği bir durumdur."

"HER ENGELLİ GRUBUNA YOĞUNLAŞACAĞIZ"

Engellilerin 'tek kalem engelli' diye ayrımını bırakacaklarını da vurgulayan Yıldırım, her engelli gruba ayrı ayrı yoğunlaşacaklarını ifade etti. Yıldırım, “Kimisi zihinsel, kimisi fiziksel, kimisi efendim otizm, görme, işitme engelli. Tüm bu engel türlerinin ayrı ayrı ele alınması ve buna göre çözümler üretilmesi yönünde de bir yandan partimiz ilgili birimleri, bir yandan da hükümetimiz, bütün sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ne çözüm, ne proje gerekiyorsa bütün bunları hayata geçirmenin gayretini göstereceğiz."  

“BİN 500 ÖĞRETMEN ATAYACAĞIZ”

Etkinlik kapsamında, Engelli Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Yıldırım, burayı arayan Fatih Tombul isimli, engelli bir öğretmen adayının "Engelli öğretmen atamalarını" sorması üzerine de "Az kaldı, Şubat'ta engellilerden bin 500 öğretmen atayacağız." dedi.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Engelli Koordinasyon Merkezi'nin 2001'de "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesiyle yola çıktığını belirtti. Merkezin, 81 ilde ve ilçelerde engellilerin başvurularını, sorun ve taleplerini aldığını ifade eden Çalık, bunları ilgili yerlere ilettiklerini, çözüm aradıklarını söyledi.

 “ENGELLİ ŞAİR ÜNAL, KARINCA ŞİİRİNİ OKUDU”

Şiir kitaplarıyla tanınan engelli Senem Ünal, Başbakan Yıldırım’a ‘Karınca’ adlı şiirini okudu. Engelliler Sarayı’na başlamadan önce evinde dört duvar arasında yaşadığını belirten Ünal, bu sırada balkonda otururken gördüğü bir karıncanın kırıntıyı taşımasından etkilendiğini bu yüzden şiirini kaleme aldığını belirtti. Okuduğu şiiriyle Başbakan Yıldırım’ı duygulandıran Ünal, ayrıca şiir kitabı ile albümünü imzalayarak hediye etti. Yine engelli yazar Talha Yıldız da imzaladığı “Paşalar Divanı” adlı kitabını sundu. Engelli kursiyerlerin Başbakan Yıldırım’a bir de sürprizi vardı. Zihinsel engelli Ferhat Tartar, Başbakan Yıldırım’ın portresini yaptığı kara kalem çalışmasını hediye etti.  Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ile Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 10:12

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11