banner56

Camiler Kentsel Dönüşüm İle Yenileniyor

Bağcılar’da camiler kentsel dönüşüm kapsamında yenileniyor. Bir süre önce Demirkapı Mahallesi’nde yıkımı gerçekleştirilen Bedir Camii’nin temeli törenle atıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin aynı anda ibadetini yapabileceği Cami’de Kur’an Kursu da yer alacak. Selçuklu mimarisine özgü motiflerle süslenecek cami, yaklaşık 1300 metrekarelik bir alana inşa edilecek.

Camiler Kentsel Dönüşüm İle Yenileniyor
 Törende bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında konutların, okulların ve camilerin yenilendiğini ifade etti. Çağırıcı, “11 camimizin inşaat çalışması devam ediyor. 4 camimizin de yerini hazırladık. İnşallah kısa sürede inşaatlarını tamamlayıp hizmete sunacağız.’’ Dedi. Hayırsever iş adamları ve hemşehrilerinin desteğiyle ibadethane inşaatlarını kısa sürede tamamladıklarını belirten Çağırıcı, Eskiden inşaatların 10-15 yıl sürdüğünü şimdi ise çok kısa sürelerde tamamlandığını belirtti.

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de ilçenin değişik mimari ve geniş kullanım alanına sahip camilere kavuştuğunu belirtti.

“MÜFTÜ SULA İLÇE SAKİNLERİYLE VEDALAŞTI”

Konuşmaların ardından ibadethanenin ilk harcı Başkan Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ile Bedir Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ulvi Çakar tarafından atıldı. Temel atma töreninin duasını yaptıran İlçe Müftüsü Sula, bundan böyle yeni görev yerinin Erzurum olduğunu belirterek, ilçe sakinleriyle de vedalaştı.

“SELÇUKLU YILDIZI MOTİFLERİ OLACAK”

Yaklaşık 1300 metrekarelik bir alana inşa edilecek camide aynı anda 2 bin kişi ibadetini yapabilecek.  Selçuklu mimarisine özgü motiflerle inşa edilecek olan camii bodrum, zemin ve mahfil olmak üzere 3 kattan oluşacak. Caminin iç duvarları ile kubbesi nakkaş işlemeli, dışı ise taş kaplama olacak. Yine bünyesinde 3 sınıflı Kuran Kursu da yer alacak.


Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 13:56

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11