banner56

Bağcılar Belediyesi’nden Teknoloji Atılımı

Bağcılar Belediyesi, vatandaşa 7/24 kesintisiz hizmet verebilmek için bilgi ve iletişim teknolojileri altyapısında HyperConverged teknolojisini kullanmaya başladı.

Bağcılar Belediyesi’nden Teknoloji Atılımı

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı belediyede yapılan bütün işlemlerin elektronik ortamda yürümekte olduğunu belirterek, “Özellikle e-belediyecilikle ilgili tüm uygulamalar, elektronik imza, mobil imza, e-yazışma, kayıtlı elektronik posta sistemi (KEP) gibi bütün uygulamaları 2012 yılından beri kullanmaktayız ve bu konuda ilk belediyelerden biriyiz” dedi.


Bağcılar Times Haber Merkezi

Bilgi İşlem Müdürü Cüneyt Yılmaz, kurumların geleneksel sistemle oluşturdukları bilgi işlem teknolojilerinin artık yönetilmesi zor bir sistem haline geldiğini ve kurumların da vatandaşların beklentilerini karşılayamaz hale geldiğini ifade ederek, “Bu karmaşıklıkları ortadan kaldırmak için HyperConverged diye bir teknoloji ortaya çıktı ve biz de bu teknolojiyi kullanma kararı aldık.” şeklinde konuştu

Yılmaz, bu teknolojiyi sunan lider firmalardan Simplivity’den hizmet aldıklarını kaydederek, “HyperConverged sistemler sunucu depolama ünitesi, yedekleme ve tekilleştirme ünitelerini bir arada toplayan yapısı ile yüksek performanslı ve yüksek erişilebilirlik sunan çözümlerdir. Bağcılar Belediyesi Simplivity çözümü ile daha önce 84 U (raf) yer kaplayan dört kabinlik sunucu ve depolama ünitesini sadece 6 U (raf)’lık bir alana sığdırmıştır. Böylelikle minimum kaynakla maksimum düzeyde iş ve hizmet sunma konumuna geldik.diye konuştu.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 14:16

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11