banner56

Öğrenciler Doğru Üniversiteleri Tercih Etti

Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği LYS Üniversite Tercih Günleri’nde sunulan hizmetten 11 bin öğrenci ile 2500 veli faydalandı. Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) yetkilileri ile üniversite temsilcilerinin danışmanlığında tercihlerini yapan öğrencilerin büyük çoğunluğu istedikleri üniversitelere ve bölümlerine yerleşti.

Öğrenciler Doğru Üniversiteleri Tercih Etti
Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde hizmete sunulan Üniversite Tercih Günleri’ndeki stantlarda adaylara danışmanlık hizmeti sunuldu. LYS sınav sonuçlarına göre tercih etmek istedikleri üniversitelerle ilgili bilgi alan ve öğrencilerin büyük çoğunluğu istedikleri üniversitelere yerleşti. Gençlik Merkezi’nde de YGS ve LYS’ye giren öğrencilere uzman rehberler yardımcı oldu.
Tercih Belirleme Günleri’nde öğrenciler, LYS sınavında aldıkları puanlara göre tercih etmek istedikleri üniversiteleri daha iyi tanıma fırsatı buldu. Stantlarda, öğrencilere 2’si Kıbrıs’tan olmak üzere 17 üniversiteyi temsilen katılan rehber hocalar ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 18 Rehberlik Araştırma Merkezleri (RAM) yetkilisi hizmet verdi. Rehberlik hizmeti kapsamında ayrıca stantlarda Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan Tercih Robotu sisteminden de yararlanıldı. Yine, 10 gün boyunca Gençlik Merkezi uzmanları da YGS ve LYS adaylarına doğru tercih yapabilmeleri için yardımcı oldular. 21 Temmuz-2 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Üniversite Tercih Günleri’nde toplam 11 bin öğrenciye danışmanlık hizmeti verildi. Bunun yanı sıra çocuklarının doğru tercih yapmasını isteyen 2500 veli de bu hizmetten faydalandı.
“VELİLER DE FAYDALANDI”
Doğru tercih yapmanın öğrencilerin eğitim ve iş yaşamlarındaki başarılarında çok önemli olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bu amaçla hizmete sundukları Üniversite Tercih Günleri’nin önemine dikkat çekti. Çağırıcı, “Stantlarımızda adaylarımıza mesleki rehberlik yapıldı. Puan türlerine uygun bölümleri seçme konusunda destek olundu. Uzman rehberlerimiz de yine sınavsız geçiş ve tercih listesi hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususları ayrıntısıyla anlattı. Bağcılarlı öğrenci kardeşlerimizin çoğunluğunun doğru tercihler yaparak başarılı olabilecekleri üniversite ve bölümlere yerleşmesinden dolayı biz de sevinç duyduk. Onlara eğitim yaşamlarında başarılar diliyorum. Allah (c.c)  yollarını açık etsin.”  şeklinde konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 10:09

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11