banner56

Gündüz Bakım Evleri 29 Ekim’i Kutladı

Sadece büyük bir lider geleceği çocuklara emanet eder. Bizim liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği çocuklar Sarıyer Belediyesi Çayırbaşı stadında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için bir araya geldi. Gündüz Bakımevleri’nin4-5 yaş arası öğrencilerinin yer aldığı gösteride çocuklar Cumhuriyet Bayramı’nı bando-ritim performansı ile karşıladı. Programda ayrıca Sarıyer Belediyesi Sivil Savuma Birimi köpeği Şilan, çocuklar için minik bir şov yaptı.

Gündüz Bakım Evleri 29 Ekim’i Kutladı

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevi öğrencileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten armağan kalan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Çayırbaşı stadında kutladı. ÇayırbaşıNeslican Tay, Bahçeköy Mehmet Sönmez, Maden Yunus Emre, Ferahevler Doğan Cüceloğlu, Ayazağa Lotus Çiçeği, Derbent Sümeyye Boyacı, Kasapçayırı Dilek Terimer, Büyükdere Açelya ve Reşitpaşa Halit Ayar Bakımevi’nden çocuklar Çayırbaşı Stadı’nda buluştu, tüm stat kırmızı beyaza boyandı. Yaklaşık olarak bir aydır hazırlık yapan minik öğrencilerin ailelerine hazırladığı bando-ritim gösterisi ayakta alkışlandı.

Sarıyer Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner  

“ÇOCUKLARA CUMHURİYETİ ANLATMALIYIZ”

Etkinliğe katılarak bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, öncelikle çocukları yarınlara yetiştiren, toplumun temeli olan öğretmenlere teşekkür etti. “Cumhuriyeti hala en derinden hissediyoruz, hissedemeyenlere bu görüntü bir ders olsun” diyen Genç, “Cumhuriyet bayramımız şimdiden kutlu olsun. Bu memleket, çok kadim bir memleket. Her bir köşesinde faklı bir kültür görüyoruz. Atalarımızın emanetlerini görüyoruz. İşte bu çocuklarla o değerlere sahip çıkacağız. Sorumluluklarımız çok fazla. Biz çok şanslıyız çünkü Atatürk’ümüz vardı bu şansı devam ettirmek zorundayız. Kendine güvenen, özgüveni yüksek olan çocuklarımıza kimseler bir şey yapamaz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı  (İTA)

Sarıyer Haber Gazetesi 1

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11