banner56

Sarıyer’de Festival Havası Esiyor.

Sarıyer Belediyesi’nin Cumhuriyet haftası kutlamaları kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali başladı. 6 ülke 8 şehirden gelen festival gruplarının Sarıyer Merkez’de yöresel kıyafetleriyle yaptıkları kortej yürüyüşü görsel şölen yaşattı. Ankara, Artvin, Aydın, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Hakkari, Hatay, Bulgaristan, Hindistan, Kıbrıs, Moldova, Rusya ve Sırbistan’dan gelen ekipler kortej sonrasında kurulan sahnede oyunlarını sergiledi.

Sarıyer’de Festival Havası Esiyor.
Festivale katılan dans gruplarının yöresel kıyafetleriyle karnaval havası estirdiği ve Edirne Belediyesi Bando ekibinin önderliğinde başlayan korteje Sarıyerliler gerek balkonlarından ve camlarından bayraklar sallayarak, gerekse yürüyüşe eşlik ederek yoğun ilgi gösterdi. Anadolu’nun ve dünyanın dört bir yerinden etkinlik için gelen gruplar, kortej sonrasında kendilerini izlemeye gelen Sarıyerliler için yöresel oyunlarını sahnelediler. Birbirinden farklı kültürlerin bir araya getiren festivalin en renkli ekibiyse yaklaşık 6 mil uzaktan gelen Hindistan grubu oldu.
Sarıyer Gazetesi Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner

CUMHURİYET SARIYER’E ÇOK YAKIŞIYOR

Sahneye çocuklarla birlikte çıkan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bunlar ve niceleri Cumhuriyet’i ilelebet yaşatacak çocuklardır” dedi. Genç, “Anadolu’nun ve dünyanın dört bir köşesinden gelen dostlarımız ve çocuklarımız ile Cumhuriyet’i Sarıyer’e yakışır bir şekilde kutluyoruz. Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize gösterdiği yolda coşkumuzu yüzüncü yılda da tüm dünyaya göstermiş olacağız. Bir şansımız var ki Cumhuriyetimiz var. Bir şansımız var ki yarınımızın mirasçıları pırıl pırıl çocuklarımız var” dedi.

İstanbul Times Haber Ajansı ( İTHA )

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2022, 17:40

Sarıyer Haber Gazetesi 1

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11