banner56

Bağcılar’da 3 Gün Boyunca 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bağcılarda 13 ülkeden halk oyunları ekiplerinin de katılımıyla 3 gün sürecek farklı etkinliklere imza atacak.

Bağcılar’da 3 Gün Boyunca 23 Nisan Coşkusu
 Etkinliklerde halk oyunları, semazen, kukla gösterilerinin de aralarında bulunduğu aktiviteler gerçekleştirilecek.

Bağcılar Times Haber Merkezi

Programa katılanlar mehteran, müzik ve şiir dinletileriyle eğlenceli vakit geçirecekler. Bağcılar Meydanı’nın yanı sıra ilçenin değişik mahallelerinde düzenlenecek aktivitelerde halk oyunları ekipleri ile öğrenciler yer alacak.

Bağcılar Belediyesi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dopdolu zengin içerikli programlarla kutlayacak. Üç gün boyunca sürecek olan etkinliklere Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri ve 13 farklı ülkeden gelen halk oyunları ekipleri yer alacak.
Bağcılar Meydanı ile değişik mahallelerde düzenlenecek etkinliklere Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Filistin, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Romanya, Suriye, Ürdün ve Yunanistan’dan gelen misafir çocuklar ülkelerine ait renkli ve göz alıcı kıyafetleriyle halk oyunlarından örnekler sergileyecek. Üç gün sürecek etkinlikler kapsamında Bağcılar Bilgi Evi öğrencileri, mehter, halk oyunları, Hint dansı, semazen, şişme maskot, kukla ve beden eğitimi gösterileri ile müzikli gösteriler sunulacak. Mahalle etkinlikleri kapsamında da Hürriyet, Demirkapı, Evren, Yüzyıl ve Yenigün Mahalleleri ile Molla Gürani Park’ında da dans, animatör, jonglör gösterileri sunulacak, şiir dinletisi düzenlenecek ve şişme maskot dans gösterisi sunulacak.

“TÜM HEMŞEHRİLERİMİ ETKİNLİKLERİMİZİ İZLEMEYE DAVET EDİYORUM”


Bağcılar’ın geçmişi geleceğe taşıma adına önemli projelere imza attığının altını çizen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hemşehrileriyle ve çocuklarla birlikte farklı etkinliklerde buluşacaklarını belirtti. Geleceğin büyükleri olan çocuklara hediyelerin en güzelini sunmaya gayret sarf ettiklerini anlatan Çağırıcı, “Hazreti Mevlana, ‘bir neslin geleceğini bir önceki nesil hazırlar’ diyor. Bizler de onların büyükleri olarak geleceğe dönük etkinlikler düzenliyoruz. Hemşehrilerimi çocuklarıyla birlikte etkinliklerimizi izlemeye davet ediyorum.” dedi.

Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 17:25

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11