banner56

Amerikalı Ünlü Şarkıcı Della Miles, İlk İftarını Bağcılar’da Yaptı

Michael Jackson ve Whitney Houston gibi ünlü isimlerin vokalistliğini yapan Amerikalı şarkıcı Della Miles, Müslüman olduktan sonra Türkiye’deki ilk iftarını Bağcılar’da yaptı. 3 bin 500 kişilik sokak iftarında ağırlanan ve Bağcılarlıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Miles, “Bütün dünyayı dolaşıyorum ama böyle güzel bir ortam görmedim. Herkes bir vücut gibi” dedi.

Amerikalı Ünlü Şarkıcı Della Miles, İlk İftarını Bağcılar’da Yaptı
 Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 24.’sünü düzenlediği gönül sofralarının dün özel bir misafiri vardı. Kısa bir süre önce Müslüman olan dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Della Miles, Azerbaycan Dostluk Parkı’nda kurulan sokak iftarına katıldı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın misafiri olan Miles, Bağcılarlılar tarafından coşkuyla karşılandı. İlgi yağmuruna tutulan Miles, isteyenlerle bol bol fotoğraf çekildi.

Çok güzel bir duygu, nasıl davranacağımı bilemiyorum

Ezanın okunmasına dakikalar kala iftar alanında bulunanlara Türkçe seslenen ünlü sanatçı, “Bu akşam sizlerle olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Allah yaptığınız tüm ibadetleri kabul etsin İnşallah. Sizleri seviyorum. Afiyet olsun. Hayırlı iftarlar” dedi.

Vatandaşların arasına oturup Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyen Miles, 3 bin 500 kişiyle birlikte ilk iftarını yaptı. Yemeğin ardından Miles, aynı masayı paylaştığı ilçe sakinleriyle birlikte semaya el açıp dua etti. Bağcılar’da olmaktan mutluluk duyduğunu ve çok heyecanlı olduğunu söyleyen Miles, “Bu benim ilk davetim. Çok güzel bir duygu. Nasıl davranacağımı bilemiyorum. Bütün dünyayı dolaşıyorum ama böyle güzel bir ortam hiç görmedim. Herkes bir vücut gibi. Herkes çok güzel. Bir sürü güzel çocuk var. Eğer çocuklar varsa sevgi de vardır” dedi.

Belediye başkanıyla sanatçısıyla herkes aynı sofrada buluşabiliyor

Miles’i Bağcılar’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyleyerek sözlerine başlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Ben Della Miles’a aramızda olduğu için çok teşekkür ediyorum. Müslümanlığı kabul ettikten sonra ilk Ramazan’ı Türkiye’de ve de Bağcılar’da yapmış olması bizi ayrıca duygulandırdı. İnşallah Ramazan’ın bereketiyle, rahmetiyle zulümlerin son bulması için de dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ramazan Ayı’nda herkesin aynı sofrada buluşabildiğine dikkat çeken Çağırıcı şunları söyledi: “Ramazanın güzelliği burada. Ramazan sadece Türkiye’de değil tüm İslam coğrafyasında oruç gibi güzel bir ibadetle devam ediyor. Bugün burada herkes bir arada. Doktoruyla, mühendisiyle, belediye başkanıyla, sanatçısıyla herkes aynı sofrada buluşabiliyor. Yani aynı duyguya sahip ve aynı inanca sahip insanlar, bu sofrada bir araya gelebiliyor. Her birinin ortak bir paydası var o da Ramazan. Ramazan bugün buranın güzelliklerini oluşturuyor.”

Michael Jackson ve Whitney Houston’ın vokalistliğini yaptı

İftardan sonra Ramazan etkinliklerinin yapıldığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’na giden Miles, burada kurulan stantları gezdi. Miles, hem dernek yetkilileriyle sohbet edip bilgiler aldı hem de yöresel ürünlerden alışveriş yaptı.

Soul – Rock müziğinin önde gelen isimlerinden olan Miles, Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok ünlü sanatçının vokalistliğini yapmıştı. Bir yıl önce Türkiye’ye yerleşen ve Dalyan’da çiftlik hayatı süren Miles, kısa süre önce de İslamiyet’i seçerek Müslüman olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir programda tanıştığı Miles’ı Müslüman olduğu için tebrik etmişti. 


Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 10:43

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11