banner56

Sarıyer'de Sıkı Denetim

Sarıyer'de Sıkı Denetim

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye bağlı olarak tüm ülkede olduğu gibi Sarıyer’de de Covıd 19 tedbirleri kapsamında sıkı bir denetim gerçekleştirildi. Denetimlere polis ve jandarmanın yanı sıra Sarıyer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinin de bulunduğu 45 ekip katıldı. Zabıta ekipleri ilçe genelindeki tüm pazarlar, sahiller ve piknik alanlarını kontrol etti.

Normalleşme süreci ve bayram tatilinin ardından koronavirüs vakalarının artmasıyla İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda ülke genelinde denetim yapıldı. Sarıyer Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerinin de katıldığı denetimlerde plajlar, pazarlar ve piknik alanları sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre denetlenirken, bilgilendirici tabelaların asılıp asılmadığı da kontrol edildi. Pazar girişine dezenfektanlar yerleştirilirken giriş ve çıkış bölümleri ayrıldı. Kapılara ise kullanılmış maske ve eldivenlerin atılması için çöp kutuları yerleştirildi. Maske kullanımını da denetleyen yetkililer, pazarcı esnafı ve yurttaşları tedbirlere uyulması konusunda uyardı. ‘Sağlık için hepimiz için’ sloganı ile ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen koronavirüs denetimine Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de katılarak yapılan kontrolleri yerinde inceledi.

Yapılan denetimleri kontrol eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Mağazalarda ciddi bir önlem ve kontrol var. Hafta sonu ve akşam kalabalığında da bu şekilde devam ediyor mu bakılmasında yarar var. Mekanlar gerekli tedbirleri alıyor vatandaşlar da bu konuda duyarlı olmalı, kurallara uyanlar uymayanları ikaz etmeli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11