banner56

Muhtarlar Kulakların Pasını Sildi

Sarıyer Belediyesi 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli etkinliklerle kutladı. Bu yıl farklı olarak Cumhuriyet haftası kutlamalarına denk gelen günde muhtarlardan oluşan koro, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirerek, kulakların pasını sildi.

Muhtarlar Kulakların Pasını Sildi

Sarıyer’de Muhtarlar Günü bu yıl da çeşitli etkinliklere sahne oldu. İlk olarak Sarıyer Merkez’de bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan muhtarlar ardından Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün bu yıl Cumhuriyet Haftası kutlamalarına gelmesi nedeniyle geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bir de koro sahne aldı. Sarıyerli muhtarlardan oluşan koro Cemil Sağyaşar şefliğinde Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Birbirinden güzel şarkılarla kulakların pasını silen koro dinleyicilerden de tam not aldı. Etkinlikte, Sarıyer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu şefi Mustafa Şahin de mini bir konser verdi.  Konserin ardından Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde öğle yemeği yiyen muhtarlar Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerini iletti.

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Muhtarlar demokrasinin temel taşlarıdır, ben bunu her zaman söylerim. Onlar mahallelerin cumhurbaşkanlarıdır. Biz belediye olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla, kendi sorumluluklarımızı, çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz. Sadece bu gün değil her gün birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” diye konuştu.

CUMHURİYETİN OLMAZSA OLMAZLARI

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ise“ Muhtarlık yaklaşık 188 yıllık bir müessese ve cumhuriyetimizin olmazsa olmazı. Muhtarlar devlet ve millet arasında köprüdür, halkın devlet kapısıdır” dedi. Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Demokrasinin temel taşı ve vatandaş ile devlet arasında köprü görevi gören muhtarlık müessesesi Sarıyer’de de tüm devlet kuruluşlarıyla bu köprü görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Muhtarlar, cumhuriyetimizin temel taşlarıdır.”

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Sarıyer Haber Gazetesi 1

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11