banner56

6 Bin Lise Son Sınıf Öğrencisi Üniversiteleri Ziyaret Etti

Bağcılar’daki liselerde eğitim gören 6 bin lise son sınıf öğrencisi, Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Üniversitemi Seçiyorum Programı kapsamında resmi ve özel üniversitelere götürüldü.

6 Bin Lise Son Sınıf Öğrencisi Üniversiteleri Ziyaret Etti
 Bağcılar Belediyesi, üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin isabetli tercih yapabilmeleri ve üniversiteleri daha iyi tanımaları amacıyla 2013 yılında “Üniversitemi Seçiyorum” projesini başlattı.  Proje kapsamında bu yılda 6 bin lise son sınıf öğrencisi, aralarında İstanbul Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi tanınmış üniversitelerin de bulunduğu devlet üniversitesi ve özel üniversiteleri ziyaret etti. Hafta içi her gün sabah ve öğlen olmak üzere 4 otobüsle üniversitelere götürülen öğrenciler, üniversite öğrencileriyle birlikte derslere girdi, konferans salonlarını ve amfileri ziyaret etti. Yetkililerden üniversite hakkında bilgi alan öğrenciler, tercih yapacakları okulu yakından tanıma imkanı buldu.


“ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİ SAYIMIZ ARTSIN İSTİYORUZ”

Gençlerin geleceklerini belirleyecek olan üniversite tercihlerinin önemine dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, proje sayesinde onlara kolaylık sağladıklarını belirtti. Lise son sınıftaki öğrencilerin meslek seçiminde ve kariyer planlamalarında doğru karar verebilmeleri için yol gösterici bir faaliyeti hizmete sunduklarını ifade eden Çağırıcı, şöyle konuştu: “Adaylar, sınav maratonunu geçtikten sonra yeni bir heyecan yaşıyor. Onlar için doğru tercih yapmak da ikinci bir sınav oluyor. Öğrencilerimiz, ziyaret programına katılarak İstanbul' daki üniversiteleri yakından tanıyor, farklı bölümler hakkında bilgi sahibi oluyor. Üniversite ortamını da tanıyor. Üniversitelerin hizmet verdiği ve en çok üniversite öğrencisi hemşehrimin yaşadığı bir ilçe kurmayı amaçlıyoruz. Üniversiteli öğrenci sayımız artsın istiyoruz.”

Çağırıcı ayrıca düzenledikleri Kampüs Bağcılar Programı’nda da gençleri üniversite stantlarında ağırladıklarını ve bilgi edinmelerini sağladıklarını sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 11:57

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11