banner56

Ak Parti'de Temurci dönemi başladı (Yönetim listesi ekli)

Ak Parti İstanbul il başkanı Aziz Babuşçu'nun TBMM.ne aday olmasından dolayı yeniden aday olmadığı İstanbul İl başkanlığına yerel yönetimlerden sorumlu yardımcısı Selim Temurci aday oldu. Tek adayın olduğu il kongresinde Temurci delegenin oyunu alarak resmen Ak Parti İstanbul il başkanlığının patron koltuğuna oturdu.

Ak Parti'de Temurci dönemi başladı (Yönetim listesi ekli)
Bakırköy / Ataköy'de bulunan Sinan Erdem spor salonu Ak Partililere dar geldi

Başbakan  Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı Ak Parti İstanbul 5.Olağan  kongresinin divan başkanlığını Ak Parti teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısıSüleyman Soylu Yaptı. Divan üyeliklerine de eski teşkilat başkanı Halis Dalkılıç, Bakırköy ilçe başkanı Aysel Çeliker,Mustafa Bağoğlu,Orhan Yiğin,Gençlik kolları başkanı Gıyasettin Girgin,Kadın kolları başkanı Özlem Zengin seçildi.

Sinan Erdem Spor slonunda yapılan 5.Olağan  kongreye çok sayıda bakan,milletvekili,belediye başkanı ve partinin üst düzey yönetimi katıldı. Açılış konuşmasını il başkanı Aziz Babuşçuyaptı. 

İstanbul Times Haber Merkezi / Mehmet Osmanoğlu


AZİZ Babuşçu teşkilat mensuplarından helallik istedi
8 Yıl Ak Parti İstanbul il başkanlığını birlik v e beraberlik içinde başarılı bir şekilde yöneten Aziz Babuşçu yaptığı konuşmada başkanlığı sürecinde meydana gelen büyük olaylara değindi. Akabinde ana kadame,kadın kolları,gençlik kolları ve mahalle başkanların dan  helallik istedi. Kendisinin partililere hakkını helal ettiğini ,ifade dene Babuşçu İstanbul demek Türkiye demektir.Sekiz yıl boyunca hep bu bilinç ile çalıştıklarını söyleyerek. Kendilerini yalnız bırakmayan ilçe,başkanlarına,belediye başkanlarını ve İBB başkanı Kadir Topbaş’a özel bir şekilde teşekkür etti. Babuşçuyu anlatan 8 dakikalık bir sinevizyon gösterimi de partililere izlettirildi. İBB Başkanı Dr.Mimar Kadir Topbaş’da kısa bir  selamlama konuşma yaptı. Sekiz yıl birlikte çalıştığı Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’ya teşekkür etti.
Davutoğlu Sahneye hızlı adamlarla yürürken eşi Dr.Sare Davutoğlu'nun koşarak yetişmeye çalışması farklı bir görüntünün oluşmasına neden oldu.

İŞT DAVUTOĞLU'NUN KONUŞMASI
Başbakan Ahmet Davutoğlu kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Ne gezi olaylarında çapulculara, ne 17-25 Aralık'ta paralel çeteye, ne de 6-7 Ekim'deki vandallara meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. 

Ülkemizin güvenliğini tehdit eden herkes karşısında özgürlüklerin de güvenliğin de teminatı olarak AK Parti kadrolarını bulacak. 

Biz 6-7 Ekim olaylarından sonra Diyarbakır'ı Siirt'i Bitlis'i bir çok ilimizi bir vandalizme götürmek isteyen terör odaklarına karşı, o baskıdan sonra... Hemen çok yoğun bir çalışmayla bir iç güvenlik reform paketi hazırladık. Konuşa konuşa AB standartlarında iç güvenlik paketleri hazırladık.

Salı günkü grup konuşmalarında, artık ben onlara üçüzler diyorum. MHP, CHP, HDP hepsi birden buna karşı direnme çağrısında bulundu. 

"KEMAL PABUCU YARIM ÇIK DIŞARIYA OYNAYALIM" SLOGANININ ARDINDAN...

Kemal Kılıçdaroğlu şimdi paralelle oynuyor sizinle oynamaya vakti yok. İstanbul sokaklarında değil Pensilvanya'da oynuyor.

Kılıçdaroğlu, ‘bu pakete direnin’ diyor. Aynen İsmet İnönü'nün ‘şartlar oluştuğunda ihtilal haktır’ demesi gibi. Kılıçdaroğlu bu konuşmayı yaparken NY Times'ta paralel çetenin başının makalesi yayınlanıyor
BAŞÖRTÜSÜ TEFERRUATTIR DİYEN ZAT…”

Hani şu paralel çetenin başı 28 Şubat zulmü devam ederken onu eleştirmeyip devlete itaat edin başörtüsü teferruattır diyen zat, Mavi Marmara şehitleri olduğunda İsrail'den izin alınıp gidilseydi diyen zat, şimdi Türkiye cumhuriyeti hükümetini Washington'a Avrupa'ya dünyaya şikayet ediyor. Neden biliyor musunuz? İşaret fişeği veriyor. Seçim kampanyasını makaleyle başlatmış oluyor. Bu hükümetten kurtulmak isterseniz benimle işbirliği yapmıyor.
O bu çağrıyı yaparken. Kılıçdaroğlu da cevap veriyor. Seninle beraberiz diyor, kaos gerekirse kaos, kriz gerekirse kriz çıkarırız diyor. Elinde molotof olan varsa onların önüne geçeriz diyor. Kim yürümek isterse kanuni şartları yerine getirdikçe, kanunun belirlediği yerlerde özgürce yürüyüşü yapar.

“KILIÇDAROĞLU DA OLSA GEREĞİ YAPILIR”

Ama ister Kılıçdaroğlu ister başkası olsun, yasa çıktıktan sonra kim eline molotof alırsa, kim maske takarsa gereği yapılır.

Şundan emin olup evinizde huzur içinde uyuyun. Hiçbir şekilde bu ülkede kaos çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Kaos tacirlerine boyun eğmeyeceğiz.

“ŞİMDİ BİR DE PARALEL LOBİSİ ÇIKTI”

NY Times makalesinin ikinci mesajı nereye biliyor musunuz? Ermeni lobisi harekete geçti, Yahudi lobisi zaten her an hareket halinde, Rum lobisi hareket halinde. Şimdi bir de paralel lobisi çıktı. Biz ne Yahudi, ne Ermeni, ne Rum lobisine baş eğmedik. Paralel lobisine de sesleniyorum, nerede durursanız durun karşınızda olacağız. 

Şimdi CHP'lilere sesleniyorum. Başınızı kaldırın ve sorun Kılıçdaroğlu'na, neden aynı gün aynı çağrıyı yapma zilletine düşüyorsun? Sen ana muhalefet mi ana paralel partisi misin?

“Adın Devlet ama …”

MHP'ye gelince. MHP de 6-7 ekim olayları olduğunda döndü bize dedi ki, nerede devlet dedi. İşte biz de diyoruz devlet buradaydı, burada olacak. Ama şimdi biz soruyoruz. Devleti sormuyoruz, Bahçeli'ye diyoruz ki. Adın Devlet ama devlete sahip çıkan bu iç güvenlik yasasına neden karşı çıkıyorsun? Neden vandallarla beraber bunu tenkit ediyorsun.

HDP'ye gelince... 902lı yıllarda Jitem’den şikayet ediyordun. Şimdi TSK kendi görevini ifa ediyor. Peki buna niye karşı çıkıyorsun? Çünkü bunların meselesi millet değil, demokrasi değil. Biliyorlar ki sandıkla iş başına gelmeleri mümkün değil. Kaos çıkarmak istiyorlar. AK Parti iktidardayken AK Parti kadroları nöbetteyken bu memlekette kaos çıkarabilirler mi?

Davutoğlu'nun konuyşmasından  sonra devam edilen kongrede tek aday Selim Temurcidelegenin oyları ile Ak Parti İstanbul'un 4.il başkanı oldu. 

İşte Ak Parti İstanbul'un yeni yönetim kurulu üyeleri :

  1-İl Başkanı Selim Temurci  
  2-Abdurrahman Dursun
  3-Ahmet Cin 
  4-Ahmet Altunsoy
  5-Ali Rıza Yapar
  6-Ali  Zeki Karadeniz
  7-Celal Erdoğan 
  8-Cemal Sarıhan 
  9-Cihan Öztunç
10-Engin Meydan 
11-Fadime Bolcan 
12-Altuğ Karataş
13-Fatih Tuna 
14-Ferhat Sakallı
15-Fetih Ahmet Balin 
16-Fırat Oktay 
17-Habibe Çiftçioğlu Başer 
18-habil Yazıcı
19-Halil İbrahim Tur
20-Hamide Mercan  
21-Hasan Sakız
22-Hasan Kılıç
23-İsmail Yıldız
24-M.Abdülhalim Aksu 
25-Mehmet Umur 
26-Melek Şimşek 
27-Metin Karajaş
28-Muharrem Ödemiş
29-Murat Atım 
30-Mustafa Necati Işık
31-Mutku Bozkurt 
32-Ömer Faruk Beşli
33-Ömer Fuat Günday 
34-Özlem Öztekin Vural 
35-Rabiye Ünlü Demir 
36-Sadettin Çay 
37-Seçkin Turan
38-Sedat Ecin 
39-Serdar Gümüş
40-Serkan Duran
41-Serkan Haser
42-Sevilay Tuncer Uludağ
43-Şengül Karslı
44-Şevki Şar 
45-Timuçin Oğuz 
46-Tuğba Işık Ercan 
47-Tülay Kalay 
48-Yusuf Ulutaş
49-Zeynep J.Jouse Kandur
50-.......   ...................

Kaynak:İstanbul Times Haber  Ajansı (İTHA) 
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 10:25

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17