banner56

Bağcılar’a Bir Nostalji Bahçesi Daha

Kirazın, kayısının, üzümün, kestanenin, fındığın ve cevizin dalından yendiği Bağcılar’a şimdi de kızılcık bahçesi yapılıyor.

Bağcılar’a Bir Nostalji Bahçesi Daha
 Bağcılar’ ilçesinde adına yakışır projelerden olan Nostalji Bahçeleri Projesi, yeni dostluk ve kardeşliklere köprü kuruyor. İlçenin 22 mahallesinde de kurulacak olan Nostalji Bahçeleri Projesi kapsamında Merkez Mahallesi’nde inşaatı süren Kızılcık Bahçesi de yakında hizmete sunulacak.

İstanbul Times Haber Merkezi


Merkez Mahallesi’nde 1418 metrekarelik alana kurulacak olan Kızılcık Bahçesi’nde 1333 metrekarelik bir peyzaj alanı bulunacak. Yine bahçede 85 metrekarelik alanda da kafeterya hizmet verecek. İnşaatı tamamlama çalışmaları büyük bir hızla devam eden Kızılcık Bahçesi’nde park, çocuk oyun parkı, çocuk oyun alanları, açık alan ve spor aletleri de yer alacak.

“BAĞCILAR’I BAĞ VE BAHÇELERE KAVUŞTURUYORUZ”

Bağcılar’da hizmete sundukları Nostalji Bahçeleri Projesi’nin ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçeyi adına yakışır projelere kavuşturduklarını anlattı. Başkan Çağırıcı, “Bağcılar’ı daha yaşanabilir kılmak için yeni projeleri hizmete sunuyoruz. Nostalji Bahçeleri Projemiz de çevremizi koruma ve yaşatma, yeni komşuluklara kapı aralama açısından önem taşıyor. Sancaktepe Mahallemizde Üzüm Bağı ile başlayan projemiz kiraz, kayısı, kestane, ceviz, fındık bahçeleriyle devam etti. Kızılcık bahçemiz de tamamlandığında ilçemize ayrı bir güzellik katacak. Hedefimiz, 22 mahallemizin tamamına bir Nostalji Bahçesi yapmak” şeklinde konuştu.

NOSTALJİ BAHÇELERİ


Bağcılar Belediyesi’nin ilçeyi ismine uygun bir hale getirmek ve Bağcılarlılara bir nostaljiyi yaşatmak amacıyla Sancaktepe Mahallesi’nde Üzüm Bağı’nı kurarak başlattığı Nostalji Bahçeleri Projesi kapsamında Kirazlı Mahallesi’nde “Kiraz Bahçesi” yapılmıştı. 2007-2008 yıllarında oluşturulan Kiraz Bahçesi’nde 88 Napolyon cinsi kiraz ağacı bulunuyor. Yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Kiraz Bahçesi, Bağcılarlılar için aynı zamanda bir piknik alanı özelliği taşıyor. Bağcılar’da Nostalji Bahçeleri Projesi’ne Kayısı, Kestane, ceviz ve fındık bahçeleri ile devam edildi. Bağcılar Belediyesi, elma, nar ve farklı meyve türlerinde Bağcılar’ın 22 mahallesinin tamamına bir Nostalji Bahçesi kazandırmayı hedefliyor.

Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2015, 16:04

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11