banner56

Türkiye’nin gururu Altın Kızlar yurda dönüyor

Berlin 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda yaptıkları derecelerle Avrupa rekoru kırarak şampiyon olan ve ülkemiz adına tarih yazan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm milli sporcuları 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalyayla yurda dönüyor. Kafilede “Altın Kızlar” olarak bilinen Avrupa şampiyonlarımız Hamide Doğangün ve Zübeyde Süpürgeci’nin yanı sıra Zeynep Acet, Nurşah Usta, Hamza Doğan ve antrenör Ömer Cantay da yer alıyor.

Türkiye’nin gururu Altın Kızlar yurda dönüyor
    “Havalimanında coşkulu kutlamayla karşılanacaklar”

        

  Yurtdışında ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektiren ve İstiklal Marşı’mızı okutan milli sporcularımız için özel bir karşılama programı hazırlandı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, TBESF yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporseverler ve engelli yakınlarının katılımıyla coşkulu bir kutlama gerçekleştirilecek.

 

          “Bir hafta süren şampiyonada Avrupa rekoru kırdılar”

  
Bir hafta süren şampiyonadaki ilk yarışında Zübeyde Süpürgeci T54 kategorisi kadınlar 200 metrede 30.96’lık derecesiyle Avrupa rekoru kırarak birinci olmuştu. T53 kategorisi 200 metre kadınlarda Hamide Doğangün 31.59’luk derecesiyle birinci olup altın madalyayı kazanırken Zeynep Acet de 35.78’lik derecesiyle yarışı ikinci tamamlamıştı. Ayrıca T53 kategorisi 400 metre kadınlarda yine Hamide Doğangün Avrupa şampiyonu Zeynep Acet de ikinci olmuştu.  Rekortmen Zübeyde Süpürgeci T54 kategorisi 100 metre yarışında ise liderliği kıl payı kaçırarak ikinciliğe yerleşmişti. Şampiyonanın son gününde ise Hamide Doğangün, 800 metrede bronz madalya kazandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 10:15

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11