banner56

Rap Şarkılarda Kötü Mesajlar Veriliyor, Kulak Ve Gözlerinizin X-Raylarını Açık Tutun

“O Ses Türkiye” yarışmasıyla adını duyuran rap şarkıcısı Resul Aydemir, Bağcılar’da düzenlenen “Kariyer Buluşmaları”nda öğrencilerle bir araya geldi. Çocukları ilçelerine sahip çıkmaya çağıran Aydemir, “Burayı dışarıda ‘Varoş’ diyerek yanlış tanıtıyorlar. Bağcılar en çok çalışan en az kazanan yine de çok şükreden tertemiz insanların oturduğu bir yer” dedi. Ünlü şarkıcı, “Dinlediğiniz şarkılara dikkat edin. Rap şarkılarda klip ve sözlerle çok kötü mesajlar veriliyor. Kulak ve gözlerinizin x-ray’larını açık tutun” uyarısında bulundu.

Rap Şarkılarda Kötü Mesajlar Veriliyor, Kulak Ve Gözlerinizin X-Raylarını Açık Tutun
 Bağcılar Belediyesi “Kariyer Buluşmaları”nın bu haftaki konuğu “O Ses Türkiye” yarışmasıyla hayran kitlesi oluşturan rap şarkıcısı Resul Aydemir oldu. Hasan Nail Canat Bilgi Evi ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Resul Aydemir, kendisini dinlemeye gelen öğrencilere kariyeri ve yaptığı rap müziği hakkında bilgiler verip çocukların gelecek planlarına ilişkin önerilerde bulundu. Aydemir, özel hayatıyla ilgili öğrencilerin merak ettiği soruları da cevaplandırdı.

Bağcılar en çok çalışan en az kazanan yine de çok şükreden tertemiz insanların oturduğu bir yer”

Konuşmasına oturduğu mahalleyi anlatarak başlayan Aydemir, “Ekrana çıktıktan sonra eşime taşınacak mısınız diye sordular. Niye taşınacağız ki. Ben buraların ekmeğini yedim buralarda büyüdüm. Ama işte öyle bir algı oluşturup sizi ortamınızdan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Ne diyorlar oturduğun yer şöyle böyle. Kendi insanımızda bile bu algı oluşturuldu. Kendi değerlerimize karşı bir sıkıntı var. Siz oturduğunuz mahalleye, ilçeye ve kültürünüze sahip çıkın. Bağcılar’ı dışarıda ‘Varoş’ diyerek yanlış tanıtıyorlar. Burası en çok çalışan en az kazanan yine de çok şükreden tertemiz insanların oturduğu bir yer. Biz buraların çocuğuyuz ve burada olmaktan çok mutluyuz” dedi.

“Yarının Türkiye’sini yapacak olan sizsiniz”

Öğrencileri çok çalışmaya teşvik eden ünlü şarkıcı, “Türkiye artık büyüyor. Taklit eden değil taklit edilen bir ülke yolundayız. Eskiden askeri araçları dışarıdan alırken şimdi bunları kendimiz yapıyoruz. Kendinizi iyi yetiştirip ülkenin geleceğine katkıda bulunun. Yarının Türkiye’sini yapacak olan sizsiniz” diye konuştu.

“İyiliğe sebep olan iyilik yapmış gibi, kötülüğe sebep olan kötülük yapmış gibidir”

Aydemir, söylediği rap şarkısıyla ilgili de çarpıcı uyarılarda bulundu: “Yaptığınız bir şeyin mesajı olması lazım. Bir müzik parçasının mesajı olmalı. İnsanlara değer katması lazım. Eski türkülere bakın hep mesaj doludur. Filistin’i, Kudüs’ü, Arakan’ı, Türkistan’ı, Güneydoğu Anadolu’yu anlatıyor mu Bağcılar’ı Güngören’i anlatıyor mu? Ona bakın. Şimdi bir şarkı çıkmış ‘Ülkede cüzdan çalana hırsız taht çalana Fatih diyorlar’ diyor. Hepimiz dinliyoruz ama o atamız Fatih Sultan Mehmet’e hakaret ediyor. Bunun farkında bile değiliz. Bunu ifade ettiğin zaman da ‘Ya müziği güzel. Ne olacak sanki’ diyerek geçiştiriyorlar. Dinlediğiniz şarkılara dikkat edin rap şarkılarda klip ve sözlerle çok kötü mesajlar veriliyor. Kulak ve gözlerinizin x-ray’larını açık tutun. Unutmayın ki iyiliğe sebep olan iyilik yapmış gibi, kötülüğe sebep olan kötülük yapmış gibidir”

Aydemir, “Albüm var mı?” sorusuna “Yeni albüm çıkıyor. Kuluçka evresindeyiz. Daha iyisini yapmak için sabrediyoruz” diye cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 12:26

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11