banner56

Payitaht Abdülhamid Setine Anlamlı Ziyaret

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri ilgiyle izlenen Payitaht Abdülhamid dizisinin İzmit’teki setini ziyaret etti. Kursiyerler ziyaret sırasında bir araya geldikleri Sultan Abdülhamid karakterini oynayan ünlü oyuncu Bülent İnal’a kendi yaptıkları Sultan Abdülhamid’in yağlıboya tablosu ile dizide kullanılan bastondan esinlenerek yaptıkları bastonu hediye ettiler. Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten İnal, sürpriz hediyeler için de teşekkür etti. İnal, kursiyerlerin kendisini çok duygulandırdığını ifade etti.

Payitaht Abdülhamid Setine Anlamlı Ziyaret
 Bağcılar Belediyesi, 2011 yılından bu yana hizmete sunduğu Engelliler Sarayı’nda kurs gören 23 yetenekli kursiyeri ‘Payitaht Abdülhamid’ dizisinin İzmit Sekapark Film Platosu’ndaki setine götürdü. Ünlü dizinin çekildiği yerleri görme imkanı bulan kursiyerler büyük heyecan yaşadı. Yetkililer tarafından ağırlanan kursiyerler, dizide Abdülhamid Han karakterini oynayan ünlü oyuncu Bülent İnal ile bir araya gelerek bolca sohbet etti. Kursiyerler, ziyaret sırasında İnal’a, Engelliler Sarayı’nda yaptıkları Sultan Abdülhamid Han’ın yağlıboya tablosu ile dizide kullanılan bastondan esinlenerek yaptıkları bastonu hediye ettiler. Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten İnal, sürpriz hediyeler için de teşekkür etti. İnal, kursiyerlerin kendisini çok duygulandırdığını ifade etti. İnal ve engelli kursiyerler ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

“ONLARI ARTIK İŞ VE SOSYAL YAŞAMDA GÖREBİLİYORUZ”

Engelli kursiyerlere meslek öğrettiklerini ve onları sosyal yaşama hazırladıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Engeliler Sarayımızda öğrendikleri ile birbirinden değerli ürünler yapıyorlar. Artık onları iş ve sosyal yaşamın içerisinde görebiliyoruz. Kursiyerlerimizi görgü ve bilgilerini geliştirmeleri amacıyla da tarihi ve turistik yerlere götürüyoruz. Bu sosyal ve kültürel gezi kapsamında da Payitaht Abdülhamid dizisinin setine götürdük. Misafirperverliklerinden dolayı Bülent İnal ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 11:19

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11