banner56

Öğrenciler İcatlarıyla Takdir Topladı

Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 3. Bağcılar Bilim Şenliği’nde 48 resmi ve özel ortaokul, Gençlik Merkezi, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi ile Bilgi Evleri öğrencileri birbirinden ilginç icatları bilim meraklılarının ilgisine sundu. Şenlik’teki icatlar arasında Biyonik Kol, Roket, Drift Trike aracı, Rüzgar Tüneli, Periyodik Cetvel, Enerjisini Üreten Köy yoğun ilgi gördü.

Öğrenciler İcatlarıyla Takdir Topladı
 Bu yıl 3. Düzenlenen Bağcılar Bilim Şenliği’ne katılan özel ve resmi okullar ile Bilgi Evleri, Gençlik Merkezi ve Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri birbirinden ilginç icatlarıyla büyüklerinin takdirini topladı.

Kirazlı Metro İstasyonu alanında açılan 3.Bağcılar Bilim Şenliği’nin açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, son 15 yılda ülkemizin eğitimde önemli mesafeler kat ettiğini belirtti. Çiftçi, “Yerli insansız hava aracı, tank ve tüfeğimizi yapıyoruz. İnşallah dünya ekonomisinde ilk 10’a gireceğiz” dedi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ise Prof. Dr. Aziz Sancar gibi bilim insanları yetiştirmek için projeler ürettiklerini belirtti. Çağırıcı, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi, Gençlik Merkezi ve 40 bini aşkın öğrencinin eğitim gördüğü Bilgi Evlerinden geleceğin bilim insanlarının yetişeceğini sözlerine ekledi. AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de Bilim Şenliği gibi etkinliklerin çocukların kendilerini geliştirmesine ve bilime ilgi duymasına katkı sunduğunu ifade etti. Şenliğin TÜBİTAK’ın desteğiyle gerçekleştirildiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da “Proje, bilimsel çalışmaların ortaya çıkması için bir fırsattır” dedi.

BİRBİRİNDEN İLGİNÇ İCATLAR TANITILDI

Çok sayıda öğrenci ve bilim meraklısı stantları ziyaret ederek bilimsel çalışmalar hakkında öğretmenler ve öğrencilerden bilgi aldı. Üç gün süren Şenlik’teki icatlar arasında Biyonik Kol, Roket, Drift Trike aracı, Rüzgar Tüneli, Periyodik Cetvel ve Enerjisini Üreten Köy yoğun ilgi gördü. Öğrenciler ayrıca Bağcılar Belediyesi tarafından hizmete sunulan teleskop aracılığıyla da gökyüzünü izleme imkanı buldu.


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 11:37

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11