banner56

Nursaçan : Allah (C.C.) İle Konuşmak İsteyen Kur’an Okusun

Televizyon Programcısı Necmettin Nursaçan, cihandaki her şeyin Allah’ı (c.c.) tesbih ettiğini belirterek, “Allah (c.c) ile konuşmak isteyen sıkça Kur’an-ı Kerim’i okusun.” dedi. Müminler olarak herkesin birbiriyle selamlaşması gerektiğini belirten Nursaçan, “Aramızda selamlaşmayı yaygınlaştıralım. Tokalaşalım, birbirimize hediye verelim. Aramızdaki sevgi ve muhabbet böylelikle gelişir.” diye konuştu.

Nursaçan : Allah (C.C.) İle Konuşmak İsteyen Kur’an Okusun
Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen söyleşi programının konuğu Televizyon Programcısı Necmettin Nursaçan oldu. Nursaçan, “Kimliğimiz ve Temel Değerler” konulu söyleşide Allah (c.c.) sevgisinin önemine dikkat çekerek, “Allah (c.c) ile konuşmak isteyen sıkça Kur’an-ı Kerim okusun.” dedi.

Baba Radyo’dan Umut Kuzkaya’nın sunuculuğunu yaptığı söyleşi sırasında Hz. Yusuf ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v) hayatlarından örnekler sunan Necmettin Nursaçan, Kur’an-ı Kerim okumanın faziletlerini anlattı. Nursaçan, “Cihanda hiç bir şey yok ki, Allah’ı (c.c) tesbih etmesin. Allah ile konuşmak isteyen Kur’an-ı Kerim’i sıkça okusun.” diye konuştu. Sevgi ile bakır madeninin bile altına dönüşeceğini ifade eden Nursaçan,  Allah’ı sevmenin, aynı zamanda kullarını sevmek anlamına geldiğini aktardı. Nursaçan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Lütfen müminler olarak herkes birbiriyle selamlaşsın. Aramızda selamlaşmayı yaygınlaştıralım. Tokalaşalım, birbirimize hediye verelim. Aramızdaki sevgi ve muhabbet böylelikle gelişir. Müminler Allah(c.c) için birbirini sevmeli. Allah (c.c.) için birbirini seven insanlar şehitlerin bile kıskanacağı makama ulaşırlar. İyilikle kötülük bir olmaz, kötülüğe iyilikle karşılık verin.“

“ALLAH’I (C.C.) SEVEN ÖLÜMDEN NEFRET ETMEZ”
Müslümanlar Allah’ın huzurunda son namazlarını kılıyormuş gibi namazlarını eda etmesi gerektiğinin de altını çizen Nursaçan, sözlerini şöyle tamamladı: “Yüce Allah’ın(c.c.)  sizi affetmesini istiyorsanız eğer siz de affetmesini bilin. Allah’ı(c.c.) seven ölümden nefret etmez. Çünkü ölüm Allah’a (c.c.) kavuşmaktır. Mevlana’nın dediği gibi, ‘ölüm doğumdur’. Ölüm sevgiliye kavuşmaktır. Ölüm doğumdur, müminlerin güç kaynağı duadır.”  

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 11:12

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11