banner56

Mustafa Akgül: Boşanmaların Artması Depremden Daha Tehlikeli

Bağcılar Belediyesi’nce düzenlenen “Mutlu Yuva” konferansında konuşan İstanbul Emekli Başvaiz Mustafa Akgül, boşanmalar yüzünden aile kurumunun zarar gördüğünü belirterek, “Ailelerdeki boşanma oranı, çocukların annesiz büyüme mecburiyeti, bu hızla devam ederse tsunamiden de depremden de yangından da daha tehlikeli olur” dedi.

Mustafa Akgül: Boşanmaların Artması Depremden Daha Tehlikeli
 İstanbul Emekli Başvaiz Mustafa Akgül, Bağcılar Belediyesi tarafından Halk Sarayı’nda gerçekleşen konferansa katıldı. “Mutlu Yuva” konusuna değinen Akgül, anlattığı kıssalarla hem güldürdü hem dersler verdi. Bütün dünyada aile hususunda büyük bir tehlike başladığını söyleyen Akgül, “Bu tehlike iyi fark edilmezse gereken tedbirler alamazsa ülkeler buna dayanamayacak, devletler ve milletler ayakta kalamayacak.
Bağcılar Times Haber Merkezi/Hüseyin Çetiner

Şu anda süper güç gibi gösterilen Amerika’da boşanma oranı yüzde 50’yi geçerken Portekiz’de yüzde 54’e ulaştı. 25 sene evvel ülkemizde boşanma oranı binde 7-8 iken bu rakam zaman içinde öyle bir arttı ki önce yüzdelere girdi şimdi yüzde 22’yi buldu. En büyük tehlike ne diye sorsam. Tsunami, deprem, yangın derler. Bunlar da tehlike ama bunların verdiği zarar bir süre sonra telafi edilip yerine konur. Ailelerdeki boşanma oranı, çocukların annesiz büyüme mecburiyeti, bu hızla devam ederse tsunamiden de depremden de yangından da daha tehlikeli olur” dedi. 
Mutlu bir yuva nasıl kurulabilir?
Evlilik öncesi ve sonrası yapılabilecek hazırlıkları slayt eşliğinde anlatan Akgül, “Mutlu bir yuva nasıl kurulabilir?” sorusuna da geniş bir şekilde cevap verdi. Programa Bağcılar İlçe Müftüsü Celal Büyük de katıldı.
Kaynak: Bağcılar Times Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 10:30

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11