banner56

Kitabını Al gel, birlikte okuyalım

Bağcılarlı çocukların buluşma adresi olan Çocuk Meclisi’nin bu ayki konuğu Yazar Aziz Erdoğan oldu. Çalışkan ve başarılı öğrencilerle buluşan Erdoğan, Kitabını Al Gel, Birlikte Okuyalım” etkinliği sırasında onlara kitap okumanın önemini anlatarak, okunması gereken önemli kitaplar ve yazarları ile ilgili bilgi verdi.

Kitabını Al gel, birlikte okuyalım
Bağcılar Belediyesi Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen, “Kitabını Al Gel, Birlikte Okuyalım” programının bu ayki konuğu Yazar Aziz Erdoğan oldu. Çınar Mahalle Konağı’nda düzenlenen etkinliğe Bağcılar Belediyesi Çocuk Meclisi Komisyon Başkanları, üyeler ile birçok okulun öğrencileri katıldı.

Sohbet ortamında geçen program sırasında öğrencilerle duygu, düşüncelerini paylaşan Aziz Erdoğan, onlara eğitim hayatında başarıya ulaşmanın yollarını anlattı. Çağımızın artık bilgi çağı olduğunun altını çizen Erdoğan, kitap okumanın önemine dikkat çekti. Öğrencilerin kendilerini bilgi teknolojileri açısından da geliştirmesi gerektiğini belirten Erdoğan şöyle konuştu:
“Teknolojinin nimetlerinden yeterince faydalanmalıyız. Günümüzde artık bilgiye ulaşmak zor değil. Şimdi bu bilgiyi alıp değerlendirme zamanıdır. Bunun yanı sıra bolca kitap okuyalım. Kitap okumak insanın tüm yaşamı boyunca çok önemli bir etkinliktir.” Öğrencilerin yanlarında mutlaka bir alıntı defterleri bulundurması gerektiğini de belirten Erdoğan, kitap okurken bolca not almalarının kendilerine faydalı olacağını söyledi. Erdoğan, Peyami Safa, Reşat Nuri Güntekin, Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Akif Ersoy’un kitapları başta olmak üzere yine dünya klasiklerini okumaları tavsiyesinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 13:33

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11