banner65

“Kardeşimin de Olsun Projesi” dostluk köprüsü kuruyor

Bağcılar’da hayata geçirilen “Kardeşimin de Olsun Projesi” kapsamında toplanan eğitim malzemeleri talepte bulunan okullara gönderiliyor. Proje kapsamında 2013-2014 Öğretim yılında 20 eğitim yuvası “kardeş okul” olarak belirlendi.

“Kardeşimin de Olsun Projesi” dostluk köprüsü kuruyor
Bağcılar Karacoğlan İlkokulu da, topladığı 82 koli okul malzemesini 233 öğrencinin eğitim gördüğü ve 16 öğretmenin görev yaptığı Kırıkkale’nin Aşağı Mahmutlar Köyü Okulu’na teslim edecek.


Bağcılar, 1992 yılında ilçe olmasının ardından başlatılan “Eğitim Seferberliği” kapsamında önemli projelere ev sahipliği yapıyor. Okulların dış cephelerinin yenilendiği, öğrencilere akıllı tahtada eğitimin verildiği ve spor alanlarının inşa edildiği Bağcılar ilçesi “Kardeşimin de Olsun” kampanyasına da öncülük ediyor. Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı proje kapsamında yardım talep eden okullara el uzatılıyor.
Yeni bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen “Kardeşimin de Olsun Projesi” eğitim alanında önemli bir görevin yerine getirilmesine vesile oluyor. Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yardım talebinde bulunan okulların gönderdiği mektubu değerlendirmeye alıyor. Yapılan değerlendirme sonucunda yardım talebinde bulunan okul, Bağcılar’daki bir okul ile “Kardeş Okul” olarak eşleştiriliyor. Okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve okul aile birliği tarafından hazırlanan yardım malzemeleri tasnif edilerek kolilere konuluyor. İçerisinde kırtasiye, kitap, giyim eşyası, oyuncaktan oluşan malzemeler daha sonra ihtiyaç sahibi okula gönderiliyor.

82 Koli Malzeme Toplandı
Bağcılar Karacoğlan İlkokulu, malzeme talebinde bulunan 233 öğrencinin eğitim gördüğü ve 16 öğretmenin görev yaptığı Kırıkkale’nin Aşağı Mahmutlar Köyü Okulu’nun malzeme talebinde bulunması üzerine kolları sıvadı. Bağcılar Karacoğlan İlkokulu, kardeş okul olan Kırıkkale’nin Aşağı Mahmutlar köyü Okulu’nun mektubunu inceledi. Ardından toplanan malzemeler tasnif edildi. Aralarında görsel eğitim materyalleri, projeksiyon makinesi, okul öncesi çocuklar için oyuncaklar, ilk ve ortaokul seviyesine uygun okuma kitapları, satranç takımı, spor malzemeleri, eğitim ve öğretimde kullanılabilecek teknolojik malzemeler hazırlandı. Kırıkkale’nin Mahmutlar Köyü’ne götürülecek olan 82 koli malzeme Karacaoğlan İlkokulu Müdürlüğü tarafından götürülerek okul müdürlüğüne teslim edilecek.

20 Okul Kardeş Okul Oldu
2013-2014 Öğretim yılında 20 okulun “kardeş okulu” olduğunu ifade eden Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Projeyi öğrencilerin paylaşmayı, kardeşliği, birlik ve beraber yaşamayı öğrenmeleri adına başlattıklarını ifade etti. “Kardeşimin de Olsun Projesi”nin amacına uygun şekilde devam ettiğinin altını çizen Yılmaz, şunları söyledi:
“Her yıl Anadolu’nun farklı illerine ve ilçelerine Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı’nın desteğiyle kitaplar gönderiyoruz. Şu ana kadar yardım talebinde bulunan bir çok il ve ilçemizdeki okula yardım eli uzattık. Okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve velilerimize Proje’ye gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. İlçemizdeki İsa Yusuf Alptekin İlkokulu’muz Maraş’ın Kümperli Köyü’ne, İbn-i Sina Lise’miz Sakarya’nın Akyazı ilçesine kardeşlik elini uzattı. Şimdi de Karacoğlan İlkokulumuz, Aşağı Mahmutlak Köyü Okulu için seferber oldu. Okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz arasındaki bu dostlukların devam etmesini diliyor, emeği geçenleri gönülden kutluyorum.”


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11