banner56

İzciler Bolu Aladağ’da Kamp Kurdu

Bolu Aladağ’da düzenlenen izci kampına 20 gün içinde 11-15 yaş grubu arasındaki 746 öğrenci katıldı. Öğrenciler, okçuluktan amatör telsiz kullanımına kadar 60 değişik aktiviteye katılıyor. Kamp sonunda öğrencilere izcilik lisansı verilecek.

İzciler Bolu Aladağ’da Kamp Kurdu
 Türkiye İzcilik Federasyonu ve Bağcılar Belediyesi, Bolu Aladağ’da ortaklaşa izci kampı düzenliyor. 10 Temmuz 2017 tarihinde başlayan İzcilik Kampı’na 11 ile 15 yaş grubu arasındaki öğrenciler katılıyor. Yoğun ilgi gösterilen izcilik kampına 20 gün içinde 746 öğrenci katıldı. Bu sayının Ağustos sonuna kadar 1000 olacağı belirtildi.  

Kampta hem İzcilik Federasyonu’ndan hem de belediyeden eğitimciler bulunuyor. Eğlence ve eğitim içerikli kamp sonunda izci adayı öğrencilere izcilik sertifikası verilecek.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bolu Aladağ’da kamp kuran izci adaylarını ziyaret etti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Başkan Çağırıcı daha sonra da aktiviteleri izledi.  

“İZCİ ÇOCUKLAR HEM EĞLENİYOR HEM DE FAYDALI BİLGİLERE ULAŞIYOR”

Çağırıcı, “İzci kamplarımız her sene olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi görüyor. İlk kez bu bölgede kamp düzenliyoruz. İzcilerimiz aktivitelerle hem eğleniyor hem de faydalı bilgilere ulaşıyor. Belediye olarak yaptığımız çalışmalarla çocuklarımızı emin adımlarla geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

Bolu Aladağ’da birer haftalık periyotlarla düzenlenen kampa katılan öğrenciler, dere yürüyüşü, okçuluk, paintball, duvar tırmanışı, ip aktiviteleri, tracking, drama çalışmaları, izcilik teorik ve teknik bilgileri, amatör telsiz kullanımı, ebru çalışması ve benzeri toplam 60 aktiviteye katılıyor. Kamp’a Azerbaycan, Gürcistan, Lübnan, Filistin, Suriye olmak üzere yurt dışından izciler de katılıyor.

 Erkek ve kızlar grubu olarak düzenlenen Kamp 18 Ağustos’ta tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 11:19

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11