banner65

Hdp'den Dayak İddiası...

Hdp Bağcılar İlçe Binası önünde toplanan bir grup partili, dün akşam binalarına giren polis ekiplerinden dayak yediklerini ileri sürdü.

Hdp'den Dayak İddiası...
 Hdp Bağcılar İlçe Binası önünde toplanan bir grup partili, dün akşam binalarına girenpolis ekiplerinden dayak yediklerini ileri sürdü. HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'ın da katıldığı basın açıklamasında hazır bulunan HDP Bağcılar İlçe Eş Başkanı Cevdet Halim ile bazı kişilerin başının ve yüzünün sarılı olduğu görüldü.

Parti binası önünde saat 18.00 sıralarında toplanan yaklaşık 40 kişilik grup adına, BDPBağcılar İlçe Eş Başkanı Cevdet Halim basın açıklaması yaptı. Halim, "Bağcılar halkı olarak dün akşam 90'lı yıllarda şahit olmadığımız yeni bir sürece şahit olduk. Burada bizleri farklı muamelelerle suçlayan Emniyet güçlerinin, bizlerin yukarıdan silahla ateş ettiğimizi iddia etmesi bütünüyle yalandır. Halkımız sadece kendi parti binalarını koruyarak kimseyle karşı karşıya gelmemek için çok büyük çaba sarf etmektedir. Eğer bu ülkede birazcık adalet, hukuk varsa savcıları göreve davet ediyoruz. Bizler eğer ateşli silah kullandıysak, cezası neyse çekmeye hazırız. Bir yerlerden talimat alınarak binalarımızın basılması doğru değildir. Kafamız kırılsa da, belimiz kırılsa da, ellerimiz kırılsa da sonuna kadar yine inadına barış diyeceğiz" şeklinde konuştu.

Açıklamayı yapan HDP Bağcılar İlçe Eş Başkanı Cevdet Halim ile bazı kişilerin başının ve yüzünün sarılı olduğu görüldü.

"BU ÜLKEDE BARIŞI İSTEMEYEN GÜÇLER VAR"

HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan da, yaptığı konuşmada, "AKP'nin güvenlik güçlerinin Bağcılar İlçe teşkilatımızda halkımıza ve parti yöneticilerimize karşı uyguladığı baskı politikalarını kınamak için buraya geldik. Bugün burada bir kez daha gördük ki, aramızda bu ülkede barışı istemeyen güçler var. Aramızda bu ülkede savaş yanlısı insanlar var. Barışa ve kardeşliğe karşı olan kesimler var. Ama biz her şeye rağmen, sizlerin bu politikasına rağmen, barışta, hukukta, adalette ve insan haklarında bir kez daha ısrarcı olacağımızı ifade ediyoruz. Dün akşamdan beri Türkiye'yi ateş çemberine çevirenler, parti teşkilatlarımızı yakanlar, yıkanlar şunu çok iyi bilsinler ki, biz 90'larda, 95'lerde bu ülkeyi yönetenler karşısında diz çökmedik, boyun eğmedik. Recep Tayyip Erdoğan karşısında da diz çökmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz" dedi.

Polis basın açıklaması sırasında çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, açıklamanın ardından grup ilçe binasına girdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 10:32

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11