banner56

Enderun Go Takımı, Koreli Hocanın Taktikleriyle Şampiyon Oldu

Bağcılar Belediyesi Enderun Go takımı, katıldığı 7. İTÜ GO Turnuvası’nda “GO Dehası” lakaplı Güney Koreli dünya şampiyonu Lee Sedol’un hocasından aldıkları taktiklerle birinci oldu. Zorlu rakipleri karşısında ter döken Enderunlu sporcular, 18 yaş altı kategorisinde 3 altın madalya kazandı.

Enderun Go Takımı, Koreli Hocanın Taktikleriyle Şampiyon Oldu
 7. İTÜ GO Turnuvası, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsünde gerçekleşti. Yurdun dört bir yanından 90 amatör ve profesyonel ismin katıldığı turnuvada Avrupa şampiyonluklarıyla adını duyuran Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi de 20 öğrencisiyle yer aldı. İki gün süren ve sabah 09.00’da başlayıp akşam 18.00’e kadar süren turlarda Enderun GO Takımı zorlu rakiplerine karşı başarılı bir şekilde mücadele etti.

Enderun ekibi, molada “GO Dehası” olarak tanınan Güney Koreli Dünya şampiyonu Lee Sedol’un hocasıyla tanışma fırsatı buldu. Enderun GO Takımı üyeleri, 9 dank dereceli Güney Koreli profesyonel GO oyuncusu Sedol’un eğitmeninden taktikler de aldı. Çocuklar, Koreli hocadan öğrendikleri stratejileri rakiplerine karşı uygulayarak birincilikleri elde etti.

Minik sporcularımızla gurur duyuyorum

Turnuva sonucunda Enderun GO Takımı’ndan Mehmet Ali Göktaş, Hüseyin Kerem Öztüre ve Muhammed Çelik, 18 yaş altı kategorisinde verilen 4 Yükselen Yıldız madalyasının 3’ünü kazandı.  Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da yaptığı açıklamada “Çocuklarımız dünyanın en zor oyunlarından sayılan Çin kökenli strateji oyunu “GO” oynayarak kendilerini yetiştiriyor. Oyun sayesinde stratejilerini geliştirerek de yarışmalarda başarı gösteriyorlar. 3 altın madalyayla turnuvadan dönen minik sporcularımızı tebrik ediyorum ve onlarla gurur duyuyorum” diyerek çocukları kutladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 10:49

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11