banner56

Döngeloğlu: 15 Temmuz’da Milletimiz Sırat Köprüsü’nden Geçti

Bağcılar Belediyesi’nin Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlediği Söyleşi Programı’na katılan TV Programcısı Ömer Döngeloğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında milletimizin adeta Sırat Köprüsü’nden geçtiğini ve mahşeri yaşadığını belirterek, “15 Temmuz bitti derseniz, gaflete uğramış olursunuz” dedi.

Döngeloğlu: 15 Temmuz’da Milletimiz Sırat Köprüsü’nden Geçti
 TV Programcısı Ömer Döngeloğlu, Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen sohbet programında ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı’ndaki sohbet programına katılan TV Programcısı Ömer Döngeloğlu, müminlerin Allah’ın yasaklarına uymamasıyla birlikte ahirette amel defterlerinin silinebileceğini belirtti. Her Müslüman’ın nefsine kapılmadan ibadetini yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Döngeloğlu, şöyle konuştu: “Amel defterimizin silinmemesi için Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirelim. Ramazan ayındaki ibadet, 40-50 yıllık açıklarımızı kapatmamıza imkan sağlıyor. Ramazan, kurumuş dallara aşı yapmak gibidir. Ramazan bizi dirilten bir mevsimdir. Bu ayı ibadet ile ihya edelim. Çünkü, Ramazan ayı ahirette bize şahitlik yapacak” Namazını yıkan toplumların asla ayakta kalamayacağı uyarısında bulunan Döngeloğlu, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede her Ramazan ayında oruçların tutulması ve namazların kılınması gerektiğini söyledi. Evlerde sesli şekilde Kur’an okunması gerektiğini de anlatan Döngeloğlu, “Müminler olarak Ramazan ayında 29 gün boyunca Allah (c.c) ile konuşuyoruz” dedi.  15 Temmuz’daki hain darbe girişimine de değinen Döngeloğlu, tehlikenin hala geçmediği uyarısında bulundu. Milletin o gece Sırat Köprüsü’nden geçtiğini ve mahşeri yaşadığını belirten Döngeloğlu, “Abdülhhamit Han 33 yıl padişahlık yaptı. İktidarında 13 kez darbe girişiminde bulunuldu. Bombalı suikastte bulunuldu. Siyasi baskılar uygulandı. Onu padişahlıktan indirene kadar vazgeçmediler. Onun için bu iş 15 Temmuz’da bitti derseniz, gaflete uğramış olursunuz.”  şeklinde konuştu.

“ALLAH’TAN (C.C) FİRDEVS CENNETİNİ İSTEYİN”

Yapılan araştırmaya göre ülkemizde Ramazan ayında evlerin yalnızca yüzde 15’inde Kur’an okunduğunu da belirten Döngeloğlu, bu rakamın çok düşük olduğunu ifade etti.  Peygamber Efendimizin, ‘Kur’an okunmayan ev virane gibidir,  diye buyurduğunu belirten Döngeloğlu, Allah’ın (c.c) kullarına verdiği nimetlerin asla tükenmeyeceğini söyledi. Döngeloğlu,  sözlerini şöyle tamamladı:  “Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v), çölden gelen bir adamın sorusu üzerine, ‘herkes için çok cennet vardır. Allah’tan(c.c) Firdevs cennetini isteyin, diye buyuruyor” 


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 11:13

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11