banner56

Bilgi Evi Öğrencilerinden Yılsonu Şenliği

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri 2017 Yılsonu Şenliği’nde yıl boyu düzenlenen çeşitli yarışlarda dereceye giren öğrencilere kupa ve ödülleri verildi. Programda ayrıca Bilgi Evleri 8. Sınıf öğrencileri de Mezuniyet Sertifikalarına kavuştu.

Bilgi Evi Öğrencilerinden Yılsonu Şenliği
 Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri 2017 Yılsonu Şenliği yoğun katılım altında yapıldı.

Kirazlı Metro İstasyonu Otoparkı’nda düzenlenen programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 16 Bilgi Evi’nde 40 bini aşkın öğrencinin değişik branşlarda eğitim gördüğünü hatırlattı. Öğrencilerin ve gençlerin vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla donanımlı tesisleri hizmete sunduklarını ifade eden Çağırıcı, Bilgi Evleri’nin sayısının kısa süre önce hizmete sunulan Hasan Nail Cana Bilgi Evi ve Kültür Merkezi ile 16’ya yükseldiğini belirtti. Çağırıcı, “Yoğun ilgi gören Bilgi Evlerimizde öğrencilerimiz toplam 52 aktif kulüpte eğitim alıyor. Bunun yanı sıra Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve  İngilizce olmak üzere 5 ana branşta haftanın 5 günü 1’er saat ders de veriyoruz. Branş öğretmenlerimiz ders veriyor.” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL, SERTİFİKA VE MADALYA VERİLDİ

Konuşmaların ardından Kaymakam Orhan Çiftçi, Başkan Çağırıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz yıl boyu düzenlenen masa tenisi, satranç, abolone, mangala turnuvasında dereceye girenlere madalya ve kupalarını verdi. Yine sınıflar arası Bilgi ve münazara ile Ses Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler de kupa ve plaketlerine kavuştu. Programda ayrıca Bilgi Evleri’nde eğitim gören 8. Sınıf öğrencileri Mezuniyet Sertifikaları da dağıtıldı. 2838 öğrenci adına 300 öğrenciye sertifika verildi.


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 17:02

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11