banner56

Başkan Çağırıcı: “Sorumluluk Duygusu Ailede Gelişiyor”

Kent Konseyi’nde konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sorumluluğun küçük yaşlardan itibaren başladığını belirterek, “Ailelere büyük görev düşüyor. Çünkü sorumluluk bilincinin gelişmesi küçük yaşlarda başlıyor” dedi. 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Çağırıcı, sorumluluk duygusu gelişmiş toplumlarda hain teşebbüslerin olmayacağını söyledi.

Başkan Çağırıcı: “Sorumluluk Duygusu Ailede Gelişiyor”
 Bağcılar Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’nda ilçenin huzuru ve bu konuda ilçe sakinlerine düşen sorumluluklar ele alındı.

Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar ailesi olarak sorumluluk duygusuna yabancı olmadıklarını belirtti. Bu konuda yurtiçinde ve yurt dışında birçok projede yer aldıklarını ifade eden Çağırıcı, geçmişte hayata geçirdikleri ‘mutlu yuva huzurlu toplum’ projesinin yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. Çağırıcı şöyle konuştu: “Kadın Meclisimiz tarafından bu mekanda aile kurumunun korunması, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi, çocukların geleceğe en iyi şekilde hazırlanması gibi önemli konularda konferanslar ve seminerler düzenlendi. Biliyoruz ki, komşumuzdaki bir huzursuzluk tüm mahalleyi huzursuz ediyor. Bu yüzden tüm hemşehrilerimizin huzurunu korumaya dönük projeleri hizmete sunmaya devam ediyoruz.” 

Sorumluluk duygusunun gelişmesi için herkesin bireysel olarak taşın altın elini koyması gerektiğine dikkat çeken Çağırıcı, böylece birlikte harekete geçilerek sorunların çözüme kavuşturulacağını belirtti. Bireysel sorumluluk sahibi olan bir gençliği hedeflediklerini de vurgulayan Çağırıcı, bu yöndeki çalışmaların toplumun güçlenmesine katkı sağlayacağını ifade etti. Kişilerin bireysel sorumluluk duygusu kazanmasıyla aynı zamanda saygınlık kazanacağına da dikkat çeken Çağırıcı, “Her bir hemşehrimin üzerine düşen vazifeyi yerine getirmesi onun toplumdaki saygınlığını da arttırıyor. Ailelere büyük görev düşüyor. Çünkü sorumluluk bilincinin gelişmesi küçük yaşlarda başlıyor. Disiplinli bir eğitimin olduğu ve ailenin bilinçli davrandığı toplum her alanda büyük mesafeler alıyor” dedi. 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Çağırıcı, sorumluluk duygusu gelişmiş toplumlarda hain darbe teşebbüslerinin olamayacağını sözlerine ekledi.

“Birbirine iltifat eden insanlar trafikte değişiyor”

İyi bir insan olmanın önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise bunun temelinin de sorumlulukları bilmekten geçtiğini ifade etti. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yekvücut olan milletin aynı sorumluluk duygusuyla birbiriyle iyi anlaşması gerektiğini belirten Yılmaz, ancak aynı insanların trafiğe çıktıklarında küçük sebepler yüzünden kavgaya tutuştuklarını söyledi. Yılmaz, “Birbirine iltifat eden insanlar bir süre sonra trafiğe çıktıklarında değişiyor” dedi. Kent Konseyi Başkanı Kerim Aytekin de ülkenin olağanüstü günler yaşaması sebebiyle konu başlığı olarak toplumsal huzur ve sorumlulukları seçtiklerini söyledi. Aytekin, “15 Temmuz hain darbe girişimi dahil bugün ülkemizdeki terör ve asayiş olayları toplumsal düzenimizi bozmaya yöneliktir” diye konuştu. Doç. Dr. Arif Aytekin de mahalle ve sokaklarda yaşayan insanlar arasında komşuluk ilişkilerinin gelişmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Mahalle veya sokağa gelip gidenlerin iyi takip edilmesi gerektiğini de belirten Aytekin, “Mahallenin güvenliğine dikkat edilmeli. Apartmanlarda oturanların ekonomik, sosyal ve eğitim durumları bilinmeli. İnsanlar birbirlerine destek olmalı” diye konuştu. Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Yücel Çalışkan da mahallesinde ortaya çıkan sorunların kısa sürede çözülmesinden herkesin memnuniyet duyduğunu belirtti.   

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 12:56

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11