banner56

Başkan Çağırıcı: “100 Binden Fazla Ağaç Diktik”

Bağcılar Belediyesi’nin her yıl düzenlediği 20. Geleneksel Çevre Etkinlikleri’nde, çevre konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödülüne kavuştu. Programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bugüne kadar 100 binden fazla ağaç diktiklerini belirterek, “2 yıl içerisinde de 324 bin 564 ağacın kesilmesinin önüne geçtik” dedi. Etkinlikte sahne alan ünlü şarkıcı Murat Kekilli de birbirinden güzel parçalarını seslendirerek programa renk kattı.

Başkan Çağırıcı: “100 Binden Fazla Ağaç Diktik”
 Bağcılar Belediyesi’nin 20.Geleneksel Çevre Etkinlikleri’nde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler ödülüne kavuştu. Davetliler program sonunda sahne alan ünlü şarkıcı Murat Kekilli’nin seslendirdiği parçalara eşlik etti.

Kirazlı Metro İstasyonu’nda düzenlenen programda bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Türk milletinin tabiatı koruyan bir medeniyetten geldiğini ifade etti. Çalışmalarından dolayı Çevre Kulübü Başkanı Beyaz Yavuz ile emek verenlere teşekkür eden Çağırıcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Dünyada 1 dakikada 50 dönüm ormanlık alan yok ediliyor. 1 ton kağıdın geri kazanılması ile 16 ağaç kurtuluyor” diye konuştu.  Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’nde dönüşümler sağladıklarını da hatırlatan Çağırıcı, sözlerini şöyle tamamladı: “2016 yılında 18.959 ton ambalaj atığı toplanmıştır. Yapılan ayrıştırma sonucu elde edilen;  10.260 ton kağıt geri dönüşümü ile bir yılda 174.420 ağacı kesilmekten kurtardık.  2015 yılında ise toplanan 8.832 ton kağıt geri dönüşümü ile 150.144 ağaç kesilmekten kurtarmıştık.Yani, tesisimizi hizmete açtıktan sonra 2 yıl içerisinde 324 bin 564 ağacı kesilmekten kurtarmışız. Bağcılar Belediyesi olarak her yıl ilçemize binlerce ağaç, milyonlarca çiçek dikiyoruz. Belediye olduğumuzdan bu güne 100 binden fazla ağaç diktik. 2 yıl içerisinde 324 bin 564 ağacın kesilmesinin önüne geçtik”

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL, ÇEVRECİLERE PLAKETLERİ VERİLDİ

Etkinliklerde Bilgi Evleri öğrencisi Aleyna Geçit okuduğu ’15 Temmuz’ adlı şiiriyle duygulandırırken, Hint Dansı ve halk oyunları gösterileri davetlilerden alkış topladı. Program sonunda İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, Başkan Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz tarafından  uçurtma yarışında dereceye giren öğrencilere bisiklet, okullar arası şiir, kompozisyon, hikaye, resim yarışmalarında dereceye girenler ve ilçedeki en çevreci okul, muhtarlık, cami ve sitelere de farklı hediyelerle ödüllendirildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 17:03

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11