banner56

Başarılı Yüzücüler Altınla Ödüllendirildi

Bağcılar’da sağlıklı yaşam, gençlik ve spor etkinlikleri kapsamında bu yıl 2’incisi düzenlenen Bağcılar Belediyesi Yüzme Yarışları finali çekişmeli yarışlara sahne oldu. Finalde kulaç atarak dereceye giren yüzücüler altınla ödüllendirildi.

Başarılı Yüzücüler Altınla Ödüllendirildi
 Bağcılar Belediyesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen Yüzme Yarışları büyük bir heyecana sahne oldu. Barbaros Kapalı Yüzme Havuzu’nda düzenlenen final yarışında 12’si kız ve 12’si erkek olmak üzere 24 öğrenci kulaç attı. Dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirildi.

Bağcılar Belediyesi Yüzme Yarışları’nda 726 öğrenci yarıştı. Bu yarışlarda toplam 120 yüzücü yarı finale kaldı. 07-08 yaş, 09-10 yaş, 11-12 yaş ve 13-14 yaş kategorilerindeki yarışlarda 24 kız ve erkek öğrenci de yarışlar sonucunda finale kaldı. Final yarışında kulaç atarak dereceye girmeyi başaran yüzücüler yarım, çeyrek ve tam altın ile ödüllendirildi.  Başarılı yüzücülere ödülü protokol tarafından verildi. Ayrıca yarı finale kalan 120 yüzücüye yüzme seti hediye edildi.

 “YÜZMEYİ 40 YAŞINDA ÖĞRENDİM” 

Ödül töreni sırasında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, son yıllarda ülkemizin bir çok spor salonu ile stadyum gibi önemli tesislere kavuştuğunu belirterek gençlerin bu imkanları  iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade etti. Gençliğinde Ankara’daki Balgat’ta havuz olduğunu ve yüzmeye gittiklerini anlatan Çiftçi, “Bizim gençliğimizde şimdiki gibi modern havuzlar ve imkanlar yoktu. Ben yüzmeyi 40 yaşında öğrendim” dedi.

“SPORU SEVEN GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı da okullarda spora yönelik alt yapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini ve okullara spor salonları yaptıklarını belirtti. Altı yüzme havuzunu hemşehrilerinin ve öğrencilerin hizmetine sunduklarını hatırlatan Çağırıcı, “Yüzme yarışlarında gördük ki, çocuklarımız kendilerine imkan verildiğinde başarılara imza atıyorlar. 15 Temmuz hain kalkışmalarının yaşanmasını istemiyorsak sporu seven ve çalışkan gençler yetiştirmeliyiz” dedi. Bilgi Evleri ve Yüzme Havuzları ile Bağcılarlı gençlere imkanlar sunulduğunu hatırlatan AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise “İmkanlar geliştikçe cevherler ortaya çıkıyor” dedi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 16:03

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11