banner56

Bağcılarlı Engelli Atletler 15 TEMMUZ Yarıuşına Damga Vurdu

Bursa’da düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kupası Yarışına katılan Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü sporcuları 9 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak başarılarına yenisini eklediler.

Bağcılarlı Engelli Atletler 15 TEMMUZ Yarıuşına Damga Vurdu

Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü atletleri katıldıkları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kupası’nda 9 altın, 2 gümüş ve 2 de bronz madalya kazandı.

Yurt içinde ve yurt dışında katıldıkları yarışmalarda başarılara imza atan Bağcılarlı engelli atletler, Bursa’da düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kupası’na da damga vurdular. Yarışmada Zeynep Acet 100 metrede kendi rekorunu geliştirirken, Hamza Doğan ise F46 gülle atmada Türkiye rekoru kırdı. Atletler yarışmayı 9 altın 2 gümüş 2 bronz madalya ile tamamladı.

DUBAİ ÖNCESİ İYİ BİR SINAV OLDU

Takım antrenörü Ömer Cantay  yarışmanın önümüzdeki Kasım ayında Duabi’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesinde iyi bir sınav olduğunu ifade etti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın her zaman verdiği desteğin takım halinde başarılar getirdiğini belirten Cantay, “İnşallah Dubai ile yine hazırlıklarını sürdürdüğümüz 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarından da madalyalarla döneceğiz” diye konuştu.

BAĞCILARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYORLAR

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise sportif çalışmalarına büyük emek verdikleri engelli atletlerin başarıdan başarıya koşmalarından dolayı ayrı bir gurur yaşadıklarını belirtti. Çağırıcı, “Bağcılarımızı katıldıkları yarışmalarda en iyi şekilde temsil ediyorlar. Çok çalışıyorlar. İlçemizdeki engelli kardeşlerimize de örnek oluyorlar. İlçemize yeni sporcular kazandırmaya yönelik çalışmalarımız da devam ediyor” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 09:39

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11