banner56

Bağcılar’daki asansörler denetleniyor

Bağcılar Belediyesi, ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile okullar, hastaneler, ibadethaneler, işyerleri ve konutlarda kullanımda olan asansörlerin yıllık kontrol işlemlerini düzenli olarak yapıyor.

Bağcılar’daki asansörler denetleniyor
 İnsan ve yük taşıyan yaklaşık 5 bin asansörün kullanımda olduğu Bağcılar’da, denetimler 2011 yılından bu yana aralıksız devam ediyor.

Bağcılar Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol gereği ilçede kullanımda olan tüm asansörlerin yıllık kontrol işlemleri Bağcılar Belediyesi adına TSE teknik ekipleri tarafından yapılıyor. Denetimler sırasında tespit edilen eksiklikler ile standartlara uygunsuzluklar Bağcılar Belediyesi’ne bildiriliyor. Bunun ardından bina sorumlularına bu eksiklikleri gidermeleri için belirli bir süre veriliyor. Bu süre zarfında eksikliklerin giderilmemesi halinde asansör belediye ekiplerince hizmet dışı bırakılıyor.

“HEMŞEHRİLERİMİN CAN GÜVENLİĞİ HERŞEYDEN ÖNEMLİ”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, halkın can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Hemşehrilerimin kullandığı asansörlerin güvenli şekilde çalışmasını sağlamak üzere ayda bir kez bakımını ve yılda bir kez de periyodik kontrolünü yapıyoruz. Böylece, karşılaşılabilecek muhtemel olumsuzlukların ve kazaların da önüne geçilecektir.” şeklinde konuştu.

“BİLGİLENDİRME YAPIYORUZ

“Bağcılar Belediyesi web adresinde” aylık bültenlerde, led ekranlarda görsel ve yazılı bilgilendirme yaptıklarını da ifade eden Çağırıcı, bunun yanı sıra ilçedeki AVM,  okul, alışveriş merkezi, hastane ile insan yoğunluğunun olduğu noktalara da afiş ve pankartlar astıklarını söyledi. Çağırıcı, “Bu konuda halkımızın gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Onlardan gelen dilek ve şikayetleri değerlendiriyoruz. İlçemizi birlikte huzur ve güven içerisinde yönetiyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 11:11

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11