banner56

“Bağcılar’da yeni belediye binası inşaatı yükseliyor”

Bağcılar Belediye’sinin 4 ay önce temeli atılan ve 2018 yılı sonunda bitmesi planlanan çevreci yeni hizmet binasının inşaatı yükseliyor. İnşaat alanını ziyaret eden ve çalışmaları yerinde gören Başkan Lokman Çağırıcı, “İlçemizde hem görünümü hem de kullanım alanlarıyla çevreci bir bina yükseliyor. 4 bin metrekare arazi üzerine kurulacak olan yeni bina 19 bin metrekarelik botanik bahçeye sahip olacak” dedi.

“Bağcılar’da yeni belediye binası inşaatı yükseliyor”
 Bakırköy Belediye Başkanlığı döneminde ek hizmet binası iken ilçe statüsü kazandığı 1992’den bu yana Güneşli Mahallesi’nde Bağcılar Belediyesi olarak hizmet veren binanın yerine yenisi inşa ediliyor. 4 ay önce inşaatı başlanan ve hızlı bir şekilde yükselişe geçen belediye binası 18 ay içinde bitecek. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, çalışmaları yerinde görmek için Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileriyle beraber inşaat alanını ziyaret etti. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Çağırıcı, mühendislerden bilgi aldı.

“Binayı yaparken yeşili ve vatandaşlarımızın rahatını ön planda tuttuk”

Yeni belediye binasının Bağcılar’da yaşayanlara layık bir bina olacağını dile getiren Çağırıcı, “Yeni binanın heyecanı içerisindeyiz. İnşaatımız büyük bir hızla devam ediyor. Önümüzdeki senenin sonuna varmadan İnşallah Bağcılar, yeni binasına kavuşmuş olacak. Amacımız her şeyin en güzelini hak eden hemşehrilerimizin hizmet aldıkları belediye binasının da güzel olması. İlçemizde hem görünümü hem de kullanım alanlarıyla modern bir bina yükseliyor. Binayı yaparken yeşili ve vatandaşlarımızın rahatını ön planda tuttuk. Toplam 23 bin metrekare arsanın 4 bin metrekaresine bina geriye kalan 19 bin metrekarelik alana da   belediyeye hizmet almaya gelenlerin dinleneceği ve hoş vakit geçireceği botanik bahçe inşa edilecek.  İlçemize kazandırılacak olan bu güzel eserin yapımına katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Yeni bina 2 bodrum kat, zemin kat ve +5 olarak yapılıyor”

23 bin metrekare arazi üzerine kurulacak olan yeni bina 37 bin 965 metrekarelik kapalı kullanım alanına ve 19 bin metrekarelik botanik bahçeye sahip olacak. Bina, 2 bodrum kat, zemin kat ve +5 kat olarak yapılıyor. Bina önünde Bağcılarlı vatandaşların egzersiz yapma imkanı bulacağı yürüyüş yolları, dinlenme amaçlı oturma grupları, süs çiçekleri ile ağaçların süslediği yeşil alan olacak. Yeşil alanların altı da dahil olmak üzere toplam 419 araçlık kapalı otopark bulunacak.

Ayrıca, 450 kişilik konferans salonu, sergi alanı, spor salonu, kreş ile 2 de ibadet hane de olacak. Binada, toplam 14 asansör ile Meclis Salonu ve grup odaları da yer alıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 12:07

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11