banner56

Bağcılar’da Ramazan Coşkusu

Bağcılarlılar, 11 ayın sultanı Ramazan’ı anlamına uygun programlarla ‘hoş geldin’ diyerek karşıladı.

Bağcılar’da Ramazan Coşkusu
 Bağlar Mahallesi’nde düzenlenen ilk mahalle iftarında 2500 ilçe sakini aynı sofrada iftar yapmanın huzurunu yaşarken, dostluk, kardeşlik ve komşuluk örneği sergilediler. İSTOÇ Camii İmam Hatibi Mustafa Kızılcaoğlu’nun gür sesiyle okuduğu Kur’an tilavetini huşu içerisinde dinleyen Bağcılarlılar, Televizyon Programcısı Dursun Ali Erzincanlı’nın okuduğu şiirlerle duygulu anlar yaşadılar.

Bağcılar Times Haber Merkezi

Bağcılarlılar 11 ayın sultanı Ramazan ayını anlamlı programlar eşliğinde ‘hoş geldin’ diyerek karşıladı. İlçe sakinlerinin doldurduğu ve 60 standın hizmet verdiği Bağcılar Meydanı’ndaki Etkinlik Alanı, ilk gün anlamlı ve duygulu programlara ev sahipliği yaptı.
Bağcılar Belediyesi’nin ilk mahalle iftarı Bağlar Mahallesi’ndeki Anafartalar İlkokulu’nda düzenlendi. İftara katılan 2500 ilçe sakini aynı sofrada iftar yaparken, kardeşlik, dostluk ve komşuluk örneği sergilediler. Etkinlik Alanı’nda yerlerini alan ilçe sakinleri, İSTOÇ Camii İmam Hatibi Mustafa Kızılcaoğlu’nun gür sesiyle okuduğu Kur’an tilavetini de huşu içerisinde dinlediler. Programın ilerleyen anlarında sahne alan Televizyon Programcısı Dursun Ali Erzincanlı okuduğu şiir ve naatlarıyla Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) anlattı. Erzincanlı’yı ilgiyle dinleyen davetlilerin zaman zaman duygulandığı görüldü.

“RAMAZAN AYI İYİLİK AYIDIR”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaptığı konuşmada Ramazan ayının dostluk ve dayanışma duygularının yaşandığı, ihtiyaç sahiplerinin hatırlandığı, komşuluk ilişkilerinin hat safhaya ulaştığı ay olduğunu kaydetti. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, ‘Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan Ve Her Ramazan” mesajıyla ülkemizde güzellik ve iyiliklerin konuşulacağı bir Ramazan’ı daha yaşayacaklarını ifade eden Çağırıcı şunları söyledi.

“Bağcılar’da yine Ramazan farklı yaşanır, diyoruz. Her akşam bir veya birkaç mahallemizde iftar programları düzenliyoruz. 2500 ile 5 bin hemşehrimi gönül sofralarında ağırlıyoruz. Hayırseverlerimizin de desteğiyle ihtiyaç sahipleri dostlarımızı lokantalarda ağırlayacağız. ‘Askıda Ekmek Projesi’ kapsamında hemşehrilerim, bir ekmek de ihtiyaç sahipleri için alarak sepete bırakacak. Yetimler Haftası’nda yetimleri en güzel mağazalardan giyindireceğiz. Kazakistan ve Almanya’da iftar programları düzenleyeceğiz.”

“60 STANTTA KÜLTÜREL ZENGİNLİKLER YAŞATILIYOR”

Bağcılar Meydanı’ndaki Etkinlik Alanı’nda ayrıca hizmete sunulan ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı 60 stantta ülkemizin dört bir köşesinden gıda ve giyecek ürünleri sergileniyor. Değişik lezzet ve tatlardan oluşan yiyeceklerden satın alan ilçe sakinleri, bolca sohbet ediyor ve hoşça vakit geçiriyor.

Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 11:45

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11