banner56

Bağcılar’da okul bahçeleri renkleniyor

Bağcılar’da öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması ve oyun oynarken öğrenmelerini sağlamak amacıyla okul bahçeleri yenileniyor. Nene Hatun İlkokulu’nda oluşturulan Yeşil Okuma Alanı’nda kitap okuyan öğrenciler, geometrik oyun şekilleriyle süslenen bahçede bolca oyun oynuyor, bilgilerini geliştiriyor.

Bağcılar’da okul bahçeleri renkleniyor
Bağcılar’daki okullarda öğrencilerin teneffüs saatlerini ve boş vakitlerini daha iyi değerlendirmek amacıyla kitap okuma ve fiziksel gelişimine yönelik bahçeler kuruluyor. Bağcılar Belediyesi tarafından yapılan çalışma kapsamında ilk olarak Nene Hatun İlkokulu’nun bahçesi yeni bir peyzaja kavuşurken, zemin ve duvarlar boyanarak değişik renklerle süslendi. Yeşilin hakim olduğu açık kütüphanede buluşan öğrenciler, bahçede bolca kitap okuyarak vakit geçiriyor.
Öğrenciler bahçenin bir diğer tarafında da rengarenk çizilmiş oyun çizgileriyle zihinsel gelişime katkı sağlayan satranç ve unutulmaya yüz tutan seksek, al satarım bal satarım oyunları oynuyor.
“EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ”
Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla okul bahçesini daha fazla kullanmaya başladıklarını belirten Nene Hatun İlkokulu öğrencileri, bahçede temiz havada kitap okuma imkanı buldukları için mutlu olduklarını belirttiler. Farklı renklerle boyanmış bahçede vakit geçirdiklerini belirten öğrenciler, geometrik şekillerle süslü alanda da oyun oynayarak bilgilerini geliştirdiklerini söylediler. Öğrenciler, “Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyoruz. Öğrenciler olarak sportif ve kültürel faaliyetlere katılmamıza olanak sağlayan tesislere kavuşuyoruz.” dediler.
“OKUL BAHÇELERİMİZİ DÜZENLİYORUZ”
Bağcılar’da her zaman eğitime öncelik tanıdıklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, geleceğe hazırladıkları öğrenci ve gençlere modern ve donanımlı hizmetler sunduklarını belirtti. Teknolojik imkanları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Çağırıcı, öğrencilerin derslerini en iyi şekilde kavrayabilmesi için yeni hizmetlere imza attıklarını kaydetti. Bilgi Evleri, Gençlik Merkezi ve kapalı yüzme havuzlarının bu tesislerden bazıları olduğunu hatırlatan Çağırıcı, “Çocuklarımızın okul bahçelerini daha verimli kullanabilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri çalışmalar yapıyoruz. İlk olarak Nene Hatun İlkokulumuzdan başladık. İnşallah bu çalışmalarımızı diğer okullarımızda da yapacağız. Çalışmalarımızda bizlere destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 15:05

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11