banner56

Bağcılar’da Kınalı Kuzular Askere Uğurlandı

Bağcılar Meydanı, 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsünün ardından her gün coşkulu nöbet programlarına ev sahipliği yapıyor. Bağcılarlılar, vatan görevine gidecek olan genç asker adaylarını ellerine kına yakarak uğurladı. Yine 15 Temmuz gecesi Fetö Terör Örgütü’nün üniformalı hainleri ile işbirlikçilerine karşı mücadele veren Bağcılarlı kahraman gaziler de hemşehrilerini selamladı. Bağcılarlılar 15 Temmuz gecesi ülkemizi karanlığa gömmek isteyen hainleri püskürten gazi hemşehrilerini adeta bağırlarına bastı.

 Bağcılar’da Kınalı Kuzular Askere Uğurlandı
Bağcılar’da Fetö Terör Örgütü’nün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki üniformalı uzantıları ile işbirlikçilerinin 15 Temmuz’da gerçekleştirdikleri darbe teşebbüsü sonrası tutulan vatan ve demokrasi nöbetine çok sayıda tanınmış isim katıldı.
AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca da binlerce ilçe sakinlerini bu nöbetlerinde yalnız bırakmadı. Meydanı dolduran Bağcılarlılara hitap eden Kaynarca, devletin birçok kurumuna sızdırılmış Fetö mensuplarının temizlenmesine başlandığını belirti. Fetö Terör Örgütü’ne ait okul, dernek, vakıf, kurum ve kuruluşların kapatıldığını hatırlatan Kaynarca, “İki haftadır bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisimizde çalışıyoruz. Kanunlar çıkarıyoruz. Beyin göçünün önlenmesine yönelik kanun çıkardık. Artık yurt dışındaki beyinlerimiz ülkemize gelecek, burada vatanına hizmet verecek.” dedi.  
“KINALI KUZULAR ASKERE UĞURLANDI”
Vatan ve demokrasi nöbeti yine çok anlamlı bir uğurlama törenine sahne oldu. Bağcılarlı gençler ellerin kına yakılarak askere uğurlandı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da yaptığı konuşmada 23 gün boyunca mukaddes vatan ve demokrasi nöbeti tutan hemşehrilerine teşekkür etti. Çağırıcı, “Kahraman milletimiz, askerlerimiz, polislerimiz ve basınımız ile birlikte hareket ederek üniformalı hainlere tokat vurmuştur. Fetö’nün, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin 40 yılda hazırladıkları planı, Türk milleti 20 saatte bozmuştur. Ülkemizi düşmanlarımız işgal etmek istediler. Ülkemiz uçurumun kıyısından dönmüştür. Bu hainlere karşı göğüslerini siper eden kahraman milletimizden Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.
“ASKERLERİN ELİNE KINA YAKILDI”
Törende Bağcılarlı gençlerin eline kına yakıldı. Türk bayrağını öpen gençler, Feyzullah Gümüştekin Hoca’nın yaptırdığı duaya birlikte ‘âmin’ dedi. Gümüştekin, “Bu yiğit delikanlılarımız Bağcılar’daki kutsal nöbetlerine artık birliklerinde devam edecekler. Ülkemiz hainlerden çok çekti. Bu cesur evlatlarımız sayesinde inşallah kendimizi güvende hissedeceğiz.” dedi.
“BAĞCILARLILAR KAHRAMAN HEMŞEHRİLERİNİ BAĞIRLARINA BASTI”
Programda ayrıca 15 Temmuz gecesi üniformalı darbeci hainlerin mermilerine, toplarına, tüfeklerine, tanklarına ve F16’larına göğüs geren ve yaralanan Bağcılarlı gaziler, hemşehrilerini selamladı. Onbinler, kahraman hemşehrilerini adeta bağırlarına bastı.  Çağırıcı, ilerleyen anlarda ayrıca ülkemizde eğitim gören 116 ülkenin vatandaşı olan üniversite öğrencileriyle birlikte hemşehrilerini selamlarken birlikte Türk bayrağını dalgalandırdı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 10:09

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15

banner11