banner56

Bağcılar’da 5 dakikada bir kıyılan nikahla 47 çift dünya evine girdi

Bağcılar’da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde evlenmek isteyen çiftlerin fazlalığı nikah salonunda yoğunluğa neden oldu. Gün boyunca 5 dakikada bir kıyılan nikahlar sonucunda 47 çift, bir ömür boyu mutluluğa “Evet” dedi. Bu özel günde cübbe giyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, nikahını kıydığı gelin ve damat adaylarına mutluluklar diledi.

Bağcılar’da 5 dakikada bir kıyılan nikahla 47 çift dünya evine girdi
14 Şubat Sevgililer gününde Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda diğer günlere oranla daha hareketli bir gün yaşandı.

Dünya evine girmeye hazırlanan çiftler, bu mutlu günlerini unutulmaz hale getirmek amacıyla 14 Şubat’ı tercih etti. Bu amaçla gerekli evraklarını hazırlayan gelin ve damat adayları yakınlarıyla birlikte nikah salonunun yolunu tuttu. Kayıt işlemlerini yaptıran çiftler, nikah saatini bekleyeme başladı. Yoğunluk nedeniyle günlük ortalama kıyılan nikah sayısı 12 iken Sevgililer Günü’nde bu sayı 4 kat artarak 47'ye çıktı. Sabah saat 09.30’da başlayan nikah kıyma işlemi 16.30’a kadar sürerken nikah memurları 5 dakikada bir nikah kıydı.
 
“Çıktığınız bu hayat yolunda iyi ve kötü günlerde birbirinize destek olacaksınız”
 
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da bu özel günde evlilik yoluna çıkan Bağcılarlı hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Cübbesini giyen Çağırıcı, bazı çiftlerin nikahlarını da kendi kıydı. Çağırıcı, “Sevginin paylaşıldığı bugün evlilik gibi hayırlı bir yola çıktığınız için sizi öncelikle tebrik ediyorum. Hayat evlilikle daha da düzene girer. Çıktığınız bu hayat yolunda iyi ve kötü günlerde birbirinize destek olacaksınız. Evliliğin bilinci ve sorumluluğu ile hareket ederek, mutlu bir yuva kuracaksınız inşallah. Ben bu vesile ile bütün çiftlerimize sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 15:05

Sarıyer Haber Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner11